Okunma

NVIDIA Tegra 3 Bitmek Üzere


24 Eylül 2010 Cuma 07:25
NVIDIA Tegra 3 Bitmek Üzere

NVIDIA’nın taşınabilir cihazlar için geliştirdiği Tegra platformunun ikinci sürümü henüz piyasaya sürülmedi fakat şirket Tegra 3′ün üzerindeki çalışmaların neredeyse bitmek üzere olduğunu açıkladı. (Mobil Cihazların Geleceği: Tegra 2)

GPU Teknolojileri Konferansı’nda konuşan NVIDIA CEO’su Jen Hsun Huang, yeni nesil Tegra 3′ün bitmek üzere olduğunu, mühendislerin Tegra 4 üzerinde çalışmaya başladıklarını söyledi.

 

NVIDIA, Tegra 3’ü bitirmek üzere

Her Sene Yeni Tegra

Huang bundan sonra planlarının her sene yeni bir ARM tabanlı işlemciyi piyasaya sürmek olduğunu da söyledi. Bu da Tegra 4′ün 2012’de çıkacağı anlamına geliyor.

Kendisinden çok şey beklenen ilk Tegra büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Microsoft Zune HD ve Kin’den başka kayda değer her hangi bir üründe yer alamayan Tegra, bu cihazların da başarısız olmasıyla beraber ortadan kalkmıştı.

Henüz piyasaya çıkmayan Tegra 2 için de şimdiye kadar birçok ürün duyuruldu fakat henüz hiçbirisi ortaya çıkmış değil. Tüm bunlar, NVIDIA’nın her sene yeni bir yonga hedefine ulaşıp ulaşamayacağını bir merak konusu haline getiriyor.

 

:: NVIDIA Tegra platformu beklenen başarıyı yakalayabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVIDIA Tegra 3 Bitmek Üzere konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVIDIA Tegra 3 Bitmek Üzere ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVIDIA Tegra 3 Bitmek Üzere ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "