Okunma

Telefonlara Dört Çekirdek Geliyor


25 Ocak 2011 Salı 08:15
Telefonlara Dört Çekirdek Geliyor

Tabletler ve akıllı telefonların bugünün ve yakın geleceğin en önemli pazarı haline geleceğini öngören NVIDIA bunun için Tegra adını verdiği ARM tabanlı platforma büyük yatırım yapıyor.

İlk Tegra ile beklediği başarıyı yakalayamayan NVIDIA, 2010 yılının sonlarına doğru piyasada görülmeye başlayan Tegra 2 ile durumu lehine çevirmeye başladı.

2011 ilkbaharında 3D destekli bir Tegra 2 sürümü çıkaracağı ortaya çıkan NVIDIA’nın bir sonraki Tegra sürümüne ait bilgiler de ortaya çıktı. (3D Tablet ve Akıllı Telefonlar Geliyor)

Tegra 3 dört ve iki çekirdekli modellerden oluşacak

Üçüncü Tegra

Yayınlanan slaytta Tegra 3’ün 2011 sonbaharında piyasada olacağı belirtiliyor. Dört çekirdekli ilk mobil işlemci olacak olan Tegra 3’ün 1,5 GHz frekansında çalışacağı, Blu-ray video desteği sunacağı ve daha yüksek grafik performansı sağlayacağı iddia ediliyor. (NVIDIA Tegra 3’ü Duyurmaya Hazırlanıyor)

Bunun dışında, ULP (Ultra Low Power) adlı bir mod ile de güç tasarrufu sağlanacağı belirtiliyor.

:: Akıllı telefon teknolojisi sizce nereye gidiyor?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Telefonlara Dört Çekirdek Geliyor”

  1. HapS dedi ki:

    şimdi bişey diyecektim nvidia yetkililerine ama bende kalsın

" Telefonlara Dört Çekirdek Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonlara Dört Çekirdek Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonlara Dört Çekirdek Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "