Nvidia Tesla GPU’su Avantaj Sağlıyor


05 Kasım 2012 Pazartesi 16:43
Nvidia Tesla GPU’su Avantaj Sağlıyor

Nvidia Tesla GPU hızlandırıcılar Life Technologies Corporation’ın yeni Ion Proton Sistemine DNA çiftleri oluşturan hesaplama yöntemi birincil genom dizilimi analizini 16 katın üzerinde hızlandırma olanağı veriyor. Bu, tüm bir insan genomu diziliminin maliyetini on yıl öncenin yaklaşık 1 milyar ABD Dolarından yakın gelecekteki 1.000 ABD Dolarına düşürecek.

Life Technologies Corporation Ion Torrent birimi yazılım ve mühendislik başkan yardımcısı Alan Williams, “GPU hızlandırma ve diğer gelişmiş Ion Proton özellikleri, dünya genelindeki her laboratuvarın maliyetli Bilgi Teknolojileri yapmadan insan genomu diziliminden hızlı ve kolay bir şekilde yararlanmasına olanak vermektedir” dedi. “Genom dizilimini demokratikleştirerek yaşam bilimlerinde olağanüstü bir yenilik dalgası ve klinik araştırmalarda ilerleme görmeyi bekliyoruz.”

Ion Proton Sistemi teknolojisi, birincil analizi hızlandırmak için GPU’ları kullanan Life Technologies Ion Personal Genome Machine® (PGM™) Dizici ile elde edilen verim, doğruluk ve okuma uzunluğu artışındaki hızlı gelişmeleri temel almaktadır. Ion PGM dizici, olağanüstü hızı nedeniyle Almanya’daki 2011 ölümcül E. coli bakteri salgınını ilk çözen olmuştu.

Performans, kullanım kolaylığı ve uygun maliyet için yeni standartlar belirleyen Ion Proton Sistemi araştırmacılara hızlı bir şekilde çoklu örnek diziliminden tek bir platformda genom ölçeğinde dizilime geçme olanağı vererek araştırmacılara yüz binlerce dolar tasarruf sağlamaktadır.

NVIDIA Tesla hızlandırmalı hesaplama iş birimi genel müdürü Sumit Gupta, “GPU hızlandırma yaşam bilimi uygulamaları için hesaplamanın her alanında yaygınlaşmıştır ve araştırmaların bilimsel buluşların sınırlarını zorlamasına olanak verecektir” dedi. “GPU’ların kullanımı, gen dizilimi ve dizilim analizinden moleküler modelleme ve tanısal görüntülemeye kadar geniş bir alanda araştırmaların hızını artırmıştır.”

:: GPU hızlandırma hakkında düşünceleriniz neler?

 
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Nvidia Tesla GPU’su Avantaj Sağlıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Onlarda torrentci ama bilim adamı oldukları için tam destek veriyorlar. Şimdi anladınız mı? 😛

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Şimdi ben diyecektim ki benden önce biri demiş. Hiç bişey anlamadım. 🙂

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bisi anlamadim ama iyi bisi sanirim 🙂

" Nvidia Tesla GPU’su Avantaj Sağlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia Tesla GPU’su Avantaj Sağlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia Tesla GPU’su Avantaj Sağlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!