Okunma

Nvidia Ve Google İşbirliği Kararı Aldı


20 Şubat 2010 Cumartesi 21:54
Nvidia Ve Google İşbirliği Kararı Aldı

Gün geçmiyor ki, Google Chrome işletim sistemine dair bir dedikodu peyda olmasın. Google’da bu dedikodulardan hoşlanıyor olsa gerek ki, açıklama yapmamayı tercih ediyor.

 

Ne var ki bir söylenti doğrulandı: Google, Nvidia Ion yongası ile yakından ilgili. Google’ın, desteğini arkasına alan Nvidia Ion yongası, entegre olduğu ve Chrome işletim sisteminin bulunduğu mini bilgisayarın pil ömrünü yüzde 30 seviyesinde(optimum ayarlarda çalışmak kaydıyla) yükseltecek. Genel performansı yüzde 5 ile 8 arasında artıracak yazılımsal köprü üzerinde çalışıldığı haberleri de ayyuka çıktı. Ortada kalan tek pürüz, Chrome’un ne zaman piyasaya çıkacağının bilinmemesi.

:: Nvidia-Google ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia Ve Google İşbirliği Kararı Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia Ve Google İşbirliği Kararı Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia Ve Google İşbirliği Kararı Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "