Okunma

NVidia ve VIA Bir Başka Bahara


05 Kasım 2008 Çarşamba 14:28
NVidia ve VIA Bir Başka Bahara

VIA ve Nvidia tarafından taşınabilir internet aygıtları (MID) için üretilecek olan bir platform üzerinde çalışmalar sürerken, VIA kaynaklı bir habere göre bu çalışmalar askıya alınmış durumda. Sorunun nerede olduğu konusunda bir açıklama bulunmuyor; fakat akla gelen sebepler arasında, Intel’in Atom işlemcileriyle ortalığı fena dağıtması ve Nvidia’nın çok da parlak bir dönem geçirmiyor olması da mevcut. Dolayısıyla şu sıralarda Nvidia için “daha çok para ve itibar getirecek işlerle uğraşma zamanı” olduğunu da hesaba katabiliriz.

Ayrıldık Ama Beraberiz

İşin garip tarafı, Nvidia ve VIA arasına giren kara kedi, firmaların ocak ayında  ABD‘de yapılacak Consumer Electronics Show 2009‘da beraber boy göstermesine engel olmayacak. VIA C7, Nano ve Nvidia‘nın sunduğu platform, CES 2009‘da ziyaretçilere gösterilecek.

:: VIA ve Nvidia’yı yeni projelerde görecek miyiz?

Bilgi için: VIA, Nvidia
Yazan: Berkin Bozdoğan
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NVidia ve VIA Bir Başka Bahara konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NVidia ve VIA Bir Başka Bahara ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NVidia ve VIA Bir Başka Bahara ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "