Okunma

Nvidia’nın Nesi Çıksa Güzel Olur?


06 Şubat 2009 Cuma 21:15
Nvidia’nın Nesi Çıksa Güzel Olur?

Zamanında oyun ve performans konularında aslında sistemin en az yatırım yapılması gereken parlası ilan ettiği işlemciler konusunda fikrinden çark etmiş görünen Nvidia, yakın zamanda Tegra isimli mobil işlemcilerini sunarak az da olsa ses getirmişti. Ürünü iyi olarak nitelendirenler de, sonuçta yeni ürün olduğu için temkinli yaklaşıyordu. Fakat şimdi daha büyük çapta bir işlemci operasyonu ufukta görünüyor.

Nvidia Ne Yapacak?

Şu sıralarda her ne kadar işin hukuki tarafını düşünmese de gelen haberler Nvidia’nın x86 uyumlu bir işlemci işine girme eğilimine işaret ediyor. Zamanında “performans için düzgün grafik işlemci yeterli” şeklinde bağıran Nvidia, bu işe neden girecek bilemiyoruz fakat söylenenlere göre, şu sıralarda yeni mühendisler aramaya başlamış. Tabii Intel’in sahibi olduğu bir lisansı kullanmak resmi yollardan çok da kolay olmayacak.

:: Intel, Nvidia’ya lisans kullanımı için izin verir mi?

Bilgi için: Nvidia
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nvidia’nın Nesi Çıksa Güzel Olur?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Intel de lisansı IBM den almıştır babasının malı değil ki 😉

" Nvidia’nın Nesi Çıksa Güzel Olur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’nın Nesi Çıksa Güzel Olur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’nın Nesi Çıksa Güzel Olur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "