Nvidia’ya İngiltere’den ARM müdahalesi


20 Nisan 2021 Salı 12:09
ABONE OL
Nvidia’ya İngiltere’den ARM müdahalesi

Nvidia, İngiltere merkezli ARM’ı 13 Eylül 2020‘de 40 milyar dolara satın almıştı. ARM, dünyadaki popüler işlemci üreticileri için yonga setleri dizayn ediyor. Bu işlemci üreticileri arasında AMD, Intel, Qualcomm, Apple, Nvidia ve Samsung bulunuyor. Nvidia’nın ARM‘ı satın almasından sonra İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu bunun bir tekelleşme olmaması için satın alma ile ilgili soruşturma başlattı. Ayrıca bazı işlemci üreticileri Nvidia’nın ARM’ı satın alması, işlemci piyasasında bir tekelleşme olacağını iddia ediyor.

İngiltere, Nvidia’nın ARM’ı satın alma işlemini durdurdu

İngiltere, Nvidia’nın ARM’ı satın alma işlemini “ulusal güvenlik endişesi” kapsamında durdurdu. İngiltere hükümeti “kamu yararına” bir soruşturma düzenledi ve satın almayı durdurdu. Bu satın almanın Birleşik Krallık üzerinde ulusal güvenlik sorunu oluşturup oluşturmayacağı sorgulanacak. ARM, daha önce Japonya’nın SoftBank Holding‘i tarafından satın alındı. SoftBank, ARM’ı 2016 yılında 32 milyar dolara satın almıştı. Satın alma işlemi Nvidia ve SoftBank arasında gerçekleşse de ARM’ın konumu İngiltere’de olduğu için İngiltere hükümeti olaya müdahale etti. Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA) soruşturmayı yönetecek ve 30 Haziran 2021‘e kadar İngiltere hükümetine bir rapor sunacak.

Nvidia tüm bu gelişmelere yanıt verdi. Satın almanın İngiltere’yi etkileyebilecek herhangi bir ulusal güvenlik sorunu olmadığını belirtti. Nvidia, “Bu anlaşmanın duyurulmasından bu yana yaptığımız gibi, İngiliz yetkililerle çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. Ayrıca, Google, Qualcomm ve Microsoft gibi şirketler satın alma ile ilgili endişelerini dile getirdi. Bu şirketler Nvidia‘nın ARM teknolojisini kendi çıkarları için kullanacağını ve diğer şirketlere karşı bir üstünlük kuracağını belirtiyorlar.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
22 gün önce

Haydaaa

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

Çekiştirmeyin şu armı satın alan alana :d

" Nvidia’ya İngiltere’den ARM müdahalesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’ya İngiltere’den ARM müdahalesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’ya İngiltere’den ARM müdahalesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!