Nvidia’dan 3D Tasarımlar İçin Özel Kart


28 Temmuz 2010 Çarşamba 07:26
Nvidia’dan 3D Tasarımlar İçin Özel Kart

Amerika Birleşik Devletlerinin Los Angeles şehrinde düzenlenen SIGRRAPH 2010 fuarında yaptığı konferansından. NVIDIA bugün, NVIDIA Fermi mimarisine dayanan Quadro grafik işlem birimlerini (GPU’lar) ve yeni NVIDIA 3D Vision Pro çözümünü tanıttı. ( Kablosuz 3D Görüntü Transferi)

Piyasaya sürülecek olan ürünler, tasarımcılar, mühendisler, araştırmacılar ve animasyoncular için ‘sayısal görüntüleme iş istasyonu’ çağını başlattı.

Yeni Quadro GPU‘ları, 3D uygulamalarda beş kata kadar daha hızlı performans ve sayısal simülasyonda sekiz kata kadar daha hızlı performans sunuyor.  NVIDIA Quadro Plex 7000 serisi, Quadro 6000, Quadro 5000 ve Quadro 4000 GPU’ları yeni NVIDIA, ölçeklenebilir geometri mootorları özelliklerini taşıyor. ( ASUS ENGTX460 TOP Test )

 

Seri tasarımcılar için özel olarak hazırlanıyor

Quadro 6000,  1.3 milyar sayıda üçgen ham performans değeriyle kullanıcılara normal sistemlerin beş kat daha karmaşık modeller ve sahnelerle etkileşimli olarak çalışma olanağı sağlayacak.

Yeni baştan tasarlandı

Yüksek performanslı hesaplama olanaklarını gelişmiş görüntüleme ile bir araya getiren yeni Quadro GPU, Hata Düzeltme Kodları (Error Correction Codes-ECC) belleği ve hızlı, IEEE çift hassasiyetli kayan nokta performansı ile dünyanın ilk profesyonel grafik çözümü olmaya aday.


Firma donanım yatırımlarına devam ediyor

Bu işlem birimleri, GPU’ları tıbbi görüntüleme, sınırlı öğe analizi ve hesaplamaya dayalı akışkan dinamiği gibi yüksek doğruluk derecesi gerektiren uygulamalar için düşünülmüştür.

Yeni Quadro GPU‘ları OpenGL 4.1, DirectX 11, DirectCompute ve OpenCL dahil olmak üzere endüstri standartlarına gore geliştirilmiş. Quadro ayrıca, şirketin Uygulama Hızlandırma Motorları (AXE) portföyü ve NVIDIA CUDA paralel işlem mimarisi gibi NVIDIA’ya özel teknolojilerden yararlanıyor.

:: Sizce 3D tüm film ve oyunlarda bir standart haline gelecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’dan 3D Tasarımlar İçin Özel Kart konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan 3D Tasarımlar İçin Özel Kart ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan 3D Tasarımlar İçin Özel Kart ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?