Okunma

Nvidia’dan Kişisel Süper Bilgisayar


19 Kasım 2008 Çarşamba 12:00
Nvidia’dan Kişisel Süper Bilgisayar

, GPU tabanlı ilk Tesla kişisel süper bilgisayarını tanıttı. Bu sefer gerçekten bir süper bilgisayar gücünü sadece yüzde biri fiyatına hanelere getirecek olan Tesla Personal Supercomputer, Nvidia’nın CUDA paralel işlem mimarisine sahip yeni Tesla C1060 GPU Computing Processor işlemcisine sahip. Nvidia’nın Asus, Dell, Lenovo gibi iş ortakları tarafından satılacak olan süper bilgisayarlar normal bir “workstation” PC ücretine denk olduğu söylenen aşamalı olarak satışa sunulacak. İlk örnekler ise bugünden itibaren kullanıcıları bekliyor.

:: Kendi süper bilgisayarınız olsun ister miydiniz?

Bilgi İçin : Nvidia
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Nvidia’dan Kişisel Süper Bilgisayar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nvidia’dan Kişisel Süper Bilgisayar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nvidia’dan Kişisel Süper Bilgisayar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "