Okunma

Koca bir şehir uygulama ile korunuyor!


02 Ekim 2018 Salı 15:23
Koca bir şehir uygulama ile korunuyor!

Teknolojinin hızı belediye yönetimlerini de bu alanda adımlar atmaya teşvik ediyor. Bunun son örneklerinden birini New York şehrinde görüyoruz. Yetkililer NYC Secure adındaki uygulama için gerekli kaynağı sağlayıp uygulamayı kullanıcıların hizmetine soktu.

Android ve iOS platformlarında yerini alan güvenlik uygulaması sayesinde program kullanıcıları akıllı telefonları tehdit eden çeşitli unsurlardan korunmuş oluyor. Ücretli olan uygulamaları düşündüğümüzde şehir sakinlerinin güvenliği gözetilerek atılan bu adımın önemli olduğunu söyleyebiliriz.

NYC Secure

NYC Secure İnternete ihtiyaç duymuyor

Uygulama, kullanım için İnternete bağlı olmayı gerektirmezken yapılan açıklamaya göre kullanıcı veri izinlerine de ihtiyaç duymuyor. NYC Secure uygulaması cihazında kurulu olan kullanıcılar güvenli olmayan ağlara bağlandıklarında ya da telefonlarında güvenliği onaylanmamış programlar bulunduğunda program tarafından uyarılıyor. Günümüzde ücretsiz olarak sunulan uygulamalar reklam gelirleriyle bu durumu dengelerken bu güvenlik uygulamasının “reklamsız” bir şekilde sunulduğunun da altı çiziliyor.

NYC Secure uygulaması Android’de günde 4 ile 6 MB arası veri kullanırken iOS’ta, uygulama günlük 3 ile 5 MB arası veri alışverişi yapıyor. Ayrıca Android’de  14 – 16 MB arası yer kaplayan uygulama, iOS’ta 7 – 9 MB’a ihtiyaç duyuyor.

Android 4.4 ve üstü cihazlar ile iOS 9.0 ve üstü sürümü kullanan cihazların uygulamayı indirip güvenle kullanabilecekleri vurgulanıyor.

Uygulamada kullanıcı tehlikelere karşı üç açıdan bilgilendiriliyor. Cihaz uyarıları bölümünde ayarlar ya da arka planda çalışan uygulamalara karşı riskler belirtiliyor. Ağ uyarılarında güvenliği sağlanmamış ağlara bağlandığında bildirim geliyor. Sadece Android cihazlarda desteklenen zararlı uygulama uyarıları bölümünde ise cihazın güvenliğini tehlikeye düşüren uygulamalar bildiriliyor.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Koca bir şehir uygulama ile korunuyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    bu bir kontrol yöntemidir .

  2. Anonim dedi ki:

    İzliyor yani

" Koca bir şehir uygulama ile korunuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Koca bir şehir uygulama ile korunuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Koca bir şehir uygulama ile korunuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "