O sinyaller uzaylılardan mı geliyor?


26 Aralık 2016 Pazartesi 05:10
O sinyaller uzaylılardan mı geliyor?

Uzaylılarla ilk temas kurulmuş olabilir mi?

Bilim insanlarının eğer uzayda başka yaşamlar varsa, sinyalleri bize neden ulaşmıyor sorusuna cevap da bulmuş olabilir. 

Bilim insanları derin uzaydan, birbirini tekrarlayan 6 anlamlı sinyal aldıklarını duyurdular. Bu bölge bilim insanlarının gözetimi altındaydı çünkü 2012 yılından beri söz konusu bölgeden anlamlı sinyaller gelmeye devam ediyor.

4 yılda 17 benzer sinyal

Daha önce de 11 sinyal alan bilim insanları böylece dünya dışı bir medeniyete ait olduğu düşünülen 17 sinyale sahipler.  

ABD’deki Green Bank teleskobu ile tespit edilen sinyallerin anlamını çözmek henüz mümkün değil ancak bu sinyallerin, doğal sebeplerle oluşan radyo sinyalleri olmasının çok küçük bir ihtimal olduğunun da altı çiziliyor.

Fast Radio Bursts (FRBs) olarak adlandırılan bu sinyallerin, doğal yollardan oluşamayacak kadar büyük ve odaklı enerjiye sahip sinyaller olduğu vurgulanırken, bilim insanları şimdi, başka bir galakside yaşayan ve bize sinyalleri oluşan muhtemel bir medeniyetin varlığını tartışmaya başladılar.

FRBs oluşumuna neden olabilecek doğal bir olayın ise iki nötron yıldızın çarpışıp kara delik oluşturması olabileceğinin de altı çiziliyor. 

Kısacası, bu sinyallerin gerçekten başka bir medeniyete mi ait olduğunu yoksa kara delik oluşumundan mı çıktığını hiçbir zaman bilemeyeceğiz ama bilim dünyasının başka bir medeniyet ihtimalini tartışmaya başladığını da biliyoruz.

:: Sizce uzaylılar neden insanoğlu ile iletişim kurmuyor?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
43 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Hadi gidip istila edip kolonileşelim

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Uzaylıların varlığına inanıyorum. Kutsal kitaplarda bile başka alemler adıyla geçiyor. Bilim de aynı şeyi diyor… Fakat bazı ileri zekalar anlamak istemiyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

laf olsun diye haber yapıp insanın vaktini çalmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz…

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Hiçbir zaman bilemeyeceğiz derken, bizden sonrakiler bilebilir.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

komutan logar! bir cisim yaklaşıyor efendim.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Kedidir o kedi!

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ben dünya dışı varlıklara inanmı***** büyük ihtimalle geçmişten gönderdiklerimizin bugüne yansımasıdır.artık kaç yıl önce göderdiysek ilk geri dönüş 2012 de olmuş.Uzaylılar tamamen Holywood usulü bir algı ***** bazı uzaylıları bulmuş silahlarını almış tarzı etki oluşturulmaya çalışıyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Kedidir o Kedi 😀

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

ben uzaylılar tarafından bir gece kaçırıldım. 2 hafta kadar ellerınde kaldım uzerımde deneyler yaptılar fakat benı gerı yatağıma bıraktıklarında aynı geceydı. yanı sabahı rüya gıbıydı ama degıldı. gece yatarken yoktu sabah kalktığımda elımın uzerınde damar yolu açılmıştı. kimseyi inandıramıyorum deli diyorlar. zamanı bükebiliyorlar bizden çok ilerdeler.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Heee..Banada mesaj gelio sürekli ama RET yazdım 5555 e gönderdim… Bilim adamlarıda öyle yapsa ya hiç tartışmazlar… Yürü be trump!! Hahay! Trump geldi ya tebrik mesajı atıo uzaylılar!! Rus ve çin kıskanıo! Hahaha!!

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Sabredin geliyoruz o zaman size Dünya nın kaç ışık yılı uzağından geldiğimzi anlatacağız

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Gecen uzaylilarla takiliyoruz o kanka naber felan uzay aracini bi modefi etmis varya gorceksiniz uzay aracina benzemiyordu resmen

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Bunun nedeni şudur: 5.5=25

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

ortalık çok karışacak demektir 😀

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ve şunuda unutmayın o sinyaller bir gün kesilir ve onlar gelirse insan merakı ortadan kalkar ama bizim somumuzda olabilir o şeyler çünkü çok uzaylı ırkı vardır iyi niyetli kötü niyetli şu anda hangi uzaylılardan sinyal alıyoruz hiç bir şey bilmiyoruz artık hayırlısı iste insan merakı çok şeyi mahvedebilir açıkcası!

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

dünya dışı varlıkları var ise hep bizden gelişmiş olarak düşündürdüler belki biz onlardan çok ileriyiz belkide hepsi hayal yada boyut olarak farklı boyuttayız devreler yandı

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

uzaylı falan yok heyecan aramayın

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Merhaba ben uzaylıyım bundan sonra bu siteyi takip edeceğim.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Uzaylılar belki bize müzik gönderiyorlardır neden çözmemişler belki güzel müziktir. Uzayda hava olmadığı için dinleyememişler biz dinliyelim diye gönderiyorlar. Belki gta 8557533 space Edition oyununu gönderiyor olabilirler. Belki bu sinyal gelecekteki dünyadan geliyordur. Ya da 1889 da teslanın gönderdiği sinyal geri yansımıştır.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Cinlerin uzaylı boyutunda olduğunu söyleyen alimler kimlermiş uzun yazıyı yazan arkadaş? Bir isim verir misiniz? Halbuki cinlerin insanlardan önce yaratılıp yeryüzünde çok bozgunculuk yaptıkları İslami kaynaklarda mevcut. Dikkat buyrun yeryüzünde yaşamışlar UZAYDA değil! Ha insan ve cin türü dışında mükellef canlı olmamakla birlikte uzayda canlı olabilir mi? Kuran'ı Kerim'de bunu reddeden bir ayete rastlamadım şahsen. Ama filmlerde anlatıldığı gibi aşırı zeki ve çok ileri teknolojiye sahip olduklarını iddia etmek çok uçuk değil mi?

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Başka galaksiden geliyorsa milyonlarca ışıkyılı uzaktan geliyordur. O kadar uzaktan sinyalin bize ulaşması milyonlarca yıl sürer. Öyle bir durumda sinyal milyonlarca yıl önce gönderilmiştir.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Bilim insanlari da liseli olmus. Arkadas uzayda yildislarin ne tur etkilerinin oldugu anlasilamaz ki. Bir de anlamli sinyalmis. Ne diyor sinyal. Haci ben ettim siz etmeyin mi? Uzayda yildizlarin ne tur etkisi oldugunu saptamak olasi degildir, yada gerceklesmis bir patlamanin. Marsta hayat olup olmadigi anlasilamiyor mesela. Oraya insanli kesif araci gondermeyi planliyorlar. Bazi liseliler de yuzlerce isik yili uzakliktaki yildizlarda hayatin olabilecegini soyluyorlar. Bu tur bilim insanlari gitsinler biraz daha okusunlar bence. Hele once liseyi bi bitirsinler. Anlamli sinyalmis. SOS tir o kesin.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ölmeden önce yardım sinyali yollamışlar 😀

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

@26.12.2016 / 15:18 yalan yanlis yazmissin liseli. Bence liseyi bitir once sen. Bir de kendi inancsizliginin misyonerligini yalana dayandirip aciklamaya calisma.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Kardeş yorumunda saat tarih vereceğine altta yanıtla yazan yere basıp yorum altına cevap verebilirsin umarım zeka seviyen bu yorumu okuyunca sınıf atlaya bilir anladığım kadarıyla lise terk şuan…

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Kuranda 18.000 alemden bahsediliyor neden olmasın

" O sinyaller uzaylılardan mı geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere O sinyaller uzaylılardan mı geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda O sinyaller uzaylılardan mı geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!