Okunma

O siteden şarj aleti alırken dikkat!


20 Ekim 2016 Perşembe 19:30
O siteden şarj aleti alırken dikkat!

Amazon üzerinden daha önce alışveriş yaptınız mı? Dünyanın en büyük sanal alışveriş sitelerinden kabul edilen Amazon, son yıllarda Türkiye sınırlarında da yaygın şekilde kullanılıyor fakat burada satılan ürünler her zaman güvenli olmuyor.

Satılan şarj aletlerinin neredeyse tamamı sahte!

Apple tarafından açılan son davaya göre, Amazon üzerinde satılan Apple markalı şarj aletlerinin yüzde 90‘lık kısmı sahte! Hatta Apple şu anda Mobile Star LLC adlı bir markayı telif hakları ihlali ve gerçekmiş algısı yaratarak sahte Apple ürünleri satmak suçlarından mahkemeye vermiş durumda.

Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görülebileceği üzere, bu ürünler Apple markalı ve Amazon tarafından satılıyor gibi gösteriliyorlar. Fakat Apple mühendislerinin açıklamasına göre, şarj aletleri ulaştığında kullanıcı kötü imal edilmiş, kusurlu bir tasarıma sahip ve kimi zaman da eksik ürünlerle karşılaşıyor. Üstelik Apple’a göre bu ürünler sadece sahte olmakla kalmıyor, aynı zamanda yangın ve elektrik çarpması gibi potansiyel tehlikelere de davetiye çıkarıyorlar.

16-10/20/apple-sarj-aleti-amazon.jpg

Müşterilerin Amazon ismine güvenerek bu ürünleri aldığını fakat sahtecilerin şarj aletlerini bu site üzerinden satarak güvenilir algısı yarattığını dile getiren Apple, onlarca satıcının bulunduğunu ve satılan ürünlerin neredeyse tamamına yakınının sahte olduğunu belirtti.

Tabii ki beklendiği gibi Apple Amazon‘a da ulaştı ve ürünler hakkında uyardı. Ardından siteden bu ürünlerin listesi kaldırıldı ve firma benzer satış ihlallerine karşı sıfır toleransa sahip olduklarını dile getirdi.

:: İnternet üzerinden telefon aksesuarı veya şarj aletleri alıyor musunuz?
yazarAnıl Kalkan

Teknolojinin her alanına derin derin bir tutku duyan Anıl, bulduğu her bilgi kırıntısını okumayı ve eline geçen her oyunu oynamayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “O siteden şarj aleti alırken dikkat!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  amazon turkiyeye bir gelmedi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İnternetten birşey alınmaz en iyisi görerek almaktır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Amazon'un sattığı ürünleri alın.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Belki de telefonlar bu yüzden patlıyor..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  O siteden niye diyordunuz Amazon desenize direk anca clickbait

 6. SDN Okuru dedi ki:

  N11 den al kafan rahat olsun.

" O siteden şarj aleti alırken dikkat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere O siteden şarj aleti alırken dikkat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda O siteden şarj aleti alırken dikkat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "