Okunma

Intel’den ABD’ye 7 Milyar Dolar


11 Şubat 2009 Çarşamba 12:01
Intel’den ABD’ye 7 Milyar Dolar

Son haftalarda peşpeşe personel azaltımına giden büyük teknoloji şirketlerinden haberler verme durumunda kalırken Intel’den sevindiren ve sektöre moral veren bir haber geldi. ABD Başkanı Obama’nın işsizliği önleyici çalışmalarına ciddi bir destek olabilecek yatırım kapsamında 7 milyar dolarlık yatırım planlanıyor. Konuyu, şirketin önümüzdeki dönem planlarını hissedarlara aktardığı toplantıda açıklayan Otellini, yeni yatırımları için üç fabrikada yaklaşık 7 milyar dolarlık yatırım kararı aldıklarını belirtti.


Intel Başkanı Otellini, 7 milyar dolarlık yatırım kararı aldıklarını açıkladı.

Paul S.Otellini, konuşmasında yatırımların hangi bölgelere yapılacağını da açıkladı. 7 milyar dolarlık yatırım, 2 yıllık bir döneme yayılarak Intel’in Oregon, Arizona ve New Mexico’daki fabrikalarında harcanacak. Geçtiğimiz haftalarda 5.000 çalışanıyla yollarını ayırma kararı alan
Intel, buradan yapacakları tasarrufu yeni yatırımlarında kullanacağını
açıklamıştı.

:: 7 milyar dolarla kaç kişiye iş imkanı sağlanır?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Intel’den ABD’ye 7 Milyar Dolar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Intel’den ABD’ye 7 Milyar Dolar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Intel’den ABD’ye 7 Milyar Dolar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "