Okunma

Obama da Tweet Atmaya Başladı


21 Haziran 2011 Salı 07:00
Obama da Tweet Atmaya Başladı

Twitter sıradan vatandaşlar için iyi bir eğlence aracı olabilir ancak siyasetçiler için bu platform tam bir propaganda merkezi. 2008 seçimlerinde sosyal ağ yatırımını Facebook üzerinden yapan Amerikan Başkanı Barack Obama yeni propaganda sistemi için Twitter’ı seçti.

Obama dünyada Twitter hesabı açan ilk siyasetçilerden biriydi ancak buna karşın tweet’lerini kendi yazmıyordu. Geçtiğimiz  günlerde ABD Başkanı bu kuralını bozup ilk tweet’ini de atmış oldu.

2012’ye Hazırlık Yapıyor

Baba olmanın zorluklarını anlatan Obama, tüm dünyanın babalar gününü kutladı. Ancak bu tweet’in gerçek nedeni sadece babalar gününü kutlamak değil.

Obama, bu mesajıyla tüm dünyada haber olurken başkanın profil resmi ise gerçek niyetini ortaya çıkartıyor. Çünkü Barack Obama, Twitter‘dan dünyayı selamlarken 2012 seçimleri için hazırlattığı afişini profil resmi olarak kullanıyor.

Obama’nın tüm dünyadan aldığı olumlu tepkiler dikkate alınırsa bundan sonra ABD Başkanı’nın çok daha fazla tweet atacağı kesinleşmiş durumda.

:: Siyasilerin Twitter’ı bir propaganda aracı olarak kullanması sizi rahatsız ediyor mu?

 
Yorum yazın

6 yorum - “Obama da Tweet Atmaya Başladı”

 1. myurt dedi ki:

  Ben de bircok siyasi var tivitte. Muhafazakar milliyetci olmama ragmen kilicdaroglunu takip etmeyi seviyorum. Her zaman yazdiklarini gülmek hosuma gidiyo. Bir nevi hobi diyelim

 2. myurt dedi ki:

  Ben de bircok siyasi var tivitte. Muhafazakar milliyetci olmama ragmen kilicdaroglunu takip etmeyi seviyorum. Her zaman yazdiklarini gülmek hosuma gidiyo. Bir nevi hobi diyelim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Obama’nın zaten bir Twitter hesabı yok muydu? Editörün notu: Haber de Obama’nın Twitter hesabı olduğu ama şimdiye kadar tweet’leri başkalarının yazdığı anlatılıyor. İlk kez kendisi tweet yazmış durumda.

 4. kingofbet dedi ki:

  iyi bir düşünce seçim için olması

 5. SDN Okuru dedi ki:

  etmiyor!

 6. evowinds dedi ki:

  Seçim yatırımı, iyi fikir.

" Obama da Tweet Atmaya Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Obama da Tweet Atmaya Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Obama da Tweet Atmaya Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "