Okunma

Obama, Neden Xbox360’ı İstemiyor?


09 Eylül 2009 Çarşamba 08:00
Obama, Neden Xbox360’ı İstemiyor?

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, geçtiğimiz gün yaptığı konuşmasında, Xbox’ı vatandaşlarına tavsiye etmedi. Geçtiğimiz aylarda da benzeri bir açıklamayla gündeme gelen ABD başkanı, bu açıklamaları konsolun performansı ya da teknik özellikleri baz alarak yapmıyor. Obama, okul çağındaki çocuklarla konuştuğunu ve onların eğitim hayatına çok önem verdiğini dile getiren konuşmasında, Xbox ve televizyonun, ev ödevlerini olumsuz etkileyeceğini söyledi.


Bu resim Photoshop veya benzeri yazılımlar ile yapılmıştır.

Eğitim hakkında birçok kişiyle sohbet ettiğini söyleyen Obama, bu konunun büyük sorumluluk gerektirdiğini sözlerine ekledi. Ebeveynlerle de görüştüğünü dile getiren ABD başkanı, televizyonun ve Xbox’ın karşısında saatler harcanmaması gerektiğini vurguladı.

Şimdiden konuyla ilgili çıkan haberlerde, Obama’nın Sony ve PS3 fan’ı olduğu söylenmeye başladı. Halbuki ABD başkanı, belki de iyi niyetle eğitim konusuna dikkat çekerek, vatandaşlarını uyarmak istemişti.

:: Oyunlar yüzünden ev ödevlerinizi aksattığınız oldu mu?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Obama, Neden Xbox360’ı İstemiyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    reklamın iyisi kötüsü olmaz bariz bir şekilde xbox reklamı yaptı

" Obama, Neden Xbox360’ı İstemiyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Obama, Neden Xbox360’ı İstemiyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Obama, Neden Xbox360’ı İstemiyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "