Okunma

Obama’dan, Otonom Araçlara 3.9 Milyar Dolar!


16 Ocak 2016 Cumartesi 20:00
Obama’dan, Otonom Araçlara 3.9 Milyar Dolar!

Detroit’te düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı kapsamında bir bildiri yayınlayan Amerika Ulaştırma Bakanlığı Sekreteri Anthony Foxx, otonom araçlar ve hükümetin bu konuda neler planladağına dair detaylar paylaştı.

Yayınladığı blog yazısında Foxx, Başkan Obama’nın gelecek planları arasında otonom araçların yer aldığını ve bu noktada gerekli resmi adımların da atılmaya hazırlandığını belirtti.

Obama’dan, otonom araçlara 3,9 milyar Dolar bütçe!

16-01/16/news_1-obama-dan-otonom-araclara-yatirim-2016.jpg

Yayınladığı yazıda Foxx ayrıca Başkan Obama’nın, otonom araçlar ve düzenlemeler ile ilgili yaklaşık 3,9 milyar Dolar seviyesinde bir bütçe öngördüğü detaylarını da paylaştı.

Açıklanan bilgilere göre söz konusu olan bu 3,9 milyar Dolar, Birleşik Devletler 2017 mali yılı için düşünülüyor.

Bu bütçenin otonom araç teknolojisinin geliştirilmesi ve gerek çevresel gerekse de altyapı çalışmaları için de kullanılması planlanıyor.

:: Obama’nın, otonom araçlar için 3,9 milyar Dolar bütçe düşüncesi ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Obama’dan, Otonom Araçlara 3.9 Milyar Dolar!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bizdede one minute

  2. SDN Okuru dedi ki:

    HELAL OLSUN AMERİKA KEŞKE AMERİKA DA YAŞASAYDIM.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Hepsini tesla motorsa versinler,elon musk un fa yüzü gülsün

" Obama’dan, Otonom Araçlara 3.9 Milyar Dolar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Obama’dan, Otonom Araçlara 3.9 Milyar Dolar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Obama’dan, Otonom Araçlara 3.9 Milyar Dolar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "