Okunma

Obama’dan Devlet Çalışanlarına Yasak!


04 Ekim 2009 Pazar 07:38
Obama’dan Devlet Çalışanlarına Yasak!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama, hükümet adına çalışan memurlar için yeni bir yasak hazırlıyor. Bu yasağa göre hükümet çalışanları, araba sürerken cep telefonlarından kısa mesaj atamayacaklar. Bu ilginç yasağın arkasında ise güvenlik yatıyor. Bu yasağı kapsayan iki durum mevcut olacak. Bunlardan ilki, hükümet adına kayıtlı arabada iş ile ilgili çalışırken, diğeri ise çalışanların kendi arabalarındayken hükümetle ilgili evrak taşırken geçerli.

90 gün içinde tüm hükümet bilgilendirilecek ve yasak yürürlülüğe girecek. Tüm ABD‘de bu yasağın niye getirilmediği sorulduğunda ise, bu kadar büyük kapsamlı bir denetlemenin imkansızlığı cevabı, hükümet basın sözcüleri tarafından verildi.

:: Bu yasak hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizde de benzer bir yasak uygulanmalı mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Obama’dan Devlet Çalışanlarına Yasak!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    iyide tayyibin bu resimde işi ne, offff

" Obama’dan Devlet Çalışanlarına Yasak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Obama’dan Devlet Çalışanlarına Yasak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Obama’dan Devlet Çalışanlarına Yasak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "