Okunma

oBilet: Otobüs-Uçak biletleri bir arada


12 Nisan 2018 Perşembe 16:46
oBilet: Otobüs-Uçak biletleri bir arada

Türkiye 80 milyonu aşkın nüfusu ve kapladığı 783.562 kilometre-kare alanı ile oldukça büyük bir ülke. Durum böyle olunca, insanlar tatil, iş, okul, akraba ziyareti gibi çeşitli seyahat sebepleri ile uzun mesafeli yolculuklar yapmak durumda kalıyorlar. Birçoklarımızın hayatında şehirler arası yolculuklar önemli bir yer tutuyor. Seyahat planlamaları hemen hemen her zaman bilet alarak başlıyor.

obilet.com yüzlerce otobüs ve uçak firmasını bir araya getiriyor!

Cumhuriyetin ilk yıllarındaki büyük atılıma karşın, Avrupa’dakinin aksine, Türkiye’de gelişkin bir demir yolu ulaşım ağı bulunmuyor. Sadece birkaç büyük şehir arasında sürekli ve kaliteli hizmet alınabilecek demir yolu ulaşım ağı bulunuyor. Hal böyle olunca kara yolu ve hava yolu ulaşımı şehirler arası ulaşım için iki ana alternatif olarak göz önüne çıkıyor. 1950’lerden sonra özellikle Demokrat Parti hükümetleri ile Türkiye’de kara yolu yatırımları artmaya başlamış. Zaman içerisinde de bu yatırımlar artarak devam edince otobüs ile ulaşım oldukça gelişkin bir ulaşım yöntemi olarak evrilmiş. Güncel verilere göre yılda 200 milyondan fazla otobüs biletlemesi yapılıyor ve hali hazırda aktif olarak çalışan yüzlerce otobüs firması bulunuyor. Hava yolu ulaşımı ise, görece geç gelişmeye başlamasına rağmen özellikle son yıllardaki hava limanı yatırımlarının da katkısıyla önemli bir alternatif olarak kendini var edebilmeye başladı. Yine güncel verilere göre Türkiye’de domestik hatlarda yaklaşık her yıl toplam 50-60 milyon bireysel uçuş gerçekleşiyor.

Daha önce de belirtiğimiz gibi seyahat planları genelde bilet almak ile başlıyor. Türkiye’de seyahat edeceğiniz yere gidebileceğiniz iki ana ulaşım yolu olan otobüs ve uçak için ise saat, firma ve fiyat farklılıklarını göz önüne alırsak yüzlerce farklı alternatif oluşabiliyor. Bütçenize, tarihlerinize en uygun biletleri bulabilmek için bu alternatifleri görüntülemeniz ve aralarından tercih yapmanız gerekebilir. Şimdiye kadar gerek otobüs gerek uçak için farklı seyahat alternatiflerini bir araya getiren marketplace modelleri vardı. oBilet ise bu işi bir adım öteye götürerek hem uçak hem otobüs için yüzlerce farklı seyahat alternatifini listeleyip, hem uçak hem de otobüs için hatırı sayılır miktarda güvenli/başarılı biletleme yapabilen bir platform olarak kendini geliştirdi. Geçen yıl 3 milyon otobüs biletlemesi yapan platform, bu yıl otobüs ve uçak toplam 5 milyon biletleme yapmayı planlıyor. Kullanıcılarına tüm otobüs ve uçak bileti alternatiflerini eş zamanlı olarak sunabilen platform, kullanıcılarının aklında soru işareti kalmadan, kendi plan ve bütçelerine en uygun bileti bulmalarınnı sağlıyor. Ayrıca meta-search’lerde olduğu gibi bir yönlendirme yapmaya gerek duymadan, birkaç adımda aynı site/uygulama içerisinde bilet alınabilmesini sağlıyor. Bu özellikleriyle obilet.com özellikle domestik seyahat kategorisinde rakiplerinin bir adım önüne geçmiş durumda. Platform’un mobil ve desktop web sitesi, android ve ios uygulamaları bulunuyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “oBilet: Otobüs-Uçak biletleri bir arada”

  1. diesel saat kordonu dedi ki:

    Kol saatini gösterenlerden birincisi kasa ise ikincisi kordondur. Onun için bir saat takıyorsanız bu saatin kordonunun iyi olması şarttır. İyi bir saat kordonu temin etmek isterseniz de ***** sitesini inceleyerek karar verebilirsiniz. *****

  2. antalya çocuk psikoloğu dedi ki:

    Antalya çocuk psikologu Ali Bıçak sizlerin değerli yavrularını sağlıklı bir psikolojiye kavuşturuyor. Huzurlu bir aile için yuvanızın ve yavrularınıızın psikolojisine önem verin.

  3. Bilal Aktaş dedi ki:

    kolay uygulama bir de canlı destekleri yardımcı oluyor, telefonda beklemekten daha iyi

" oBilet: Otobüs-Uçak biletleri bir arada konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere oBilet: Otobüs-Uçak biletleri bir arada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda oBilet: Otobüs-Uçak biletleri bir arada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "