Okunma

Ocak Ayı Virüs Piyasası


05 Şubat 2008 Salı 22:00
Ocak Ayı Virüs Piyasası
2008’in ilk ayına dair BitDefender kötücül yazılım ve virüs tehdidi Top 10 listesi yayınlandı. Ocak raporuna baktığımızda ilk dikkat çeken, MS06-001 kodu ile yaması olan Microsoft  Windows grafik hesaplayıcısı açığı oluyor. Yapılan açıklamada ayrıca korsan Windows kullanıcıları, Service Pack ve yamaların indirilmemesi nedeniyle dünya genelinde virüse ve kötücül yazılımlara karşı daha savunmasız bir kitlenin oluşmasına sebep oluyor.

Listenin müdavimlerinden Netsky.P yığın virüsü, ikinci sıradan tabeladaki yerini kimseye kaptırmazken, onun hemen gerisinden bir boy farkla Spyware.Pws.A virüsü geliyor. Yine de genele bakıldığında, tehditlerin çok ciddi boyutunun kötücül yazılımlar tarafından oluşturulduğu görülebiliyor. Çünkü virüsler toplam tehdidin sadece %27‘sini kapsıyor. Kalan yüzdeyi ise malware denen kötücül yazılımlar domine ediyor.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Kavi
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ocak Ayı Virüs Piyasası”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Lütfen kendiniz okuyamadığınız resimleri haberlerinize koymayınız.

" Ocak Ayı Virüs Piyasası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ocak Ayı Virüs Piyasası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ocak Ayı Virüs Piyasası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "