Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu


07 Şubat 2021 Pazar 15:00
ABONE OL
Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu

Bir çok işimizi mobil uygulamalar üzerinden hallediyoruz. Özellikle mesajlaşma uygulamaları hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası. Milyarlarca kullanıcısı olan WhatsApp yeni yılın ilk günlerinde tüm kullanıcılarına duyurduğu veri politikasıyla büyük tepkilere maruz kaldı. Bu olaydan sonra birçok kullanıcı başka uygulamaya geçti ve sıralamayı oldukça etkiledi.

Ocak ayının en çok indirilen uygulaması Telegram oldu

Sensor Tower‘ın sunduğu verilere göre, Telegram Ocak 2021’de 63 milyondan fazla yükleme ile dünya çapında en çok indirilen oyun dışı uygulama oldu. Bu yükleme önceki yılın aynı ayına göre 3,8 kat artış gösterdi. Telegram’ı indirenlerin en fazla olduğu ülkeler yüzde 24 ile Hindistan; ardından yüzde 10 ile Endonezya oldu.

TikTok, 62 milyona yakın indirilme ile geçen ay dünya çapında en çok yüklenen ikinci oyun dışı uygulama oldu. Bu uygulamayı en fazla indiren ülkeler yüzde 17 ile Çin olurken; ikinci sırada yüzde 10 ile Amerika Birleşik Devletleri izledi. Signal , Facebook ve WhatsApp, Ocak ayı boyunca dünya çapında en çok yüklenen oyun dışı ilk beş uygulama sırasında yerini aldı.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/ocak-ayinda-en-cok-indirilen-uygulama-belli-oldu.jpg

Rapora göre Instagram; Ocak 2021’de en çok indirilen oyun dışı uygulamalar listesinde altıncı sırada yer alırken; onu Zoom, MX TakaTak, Snapchat ve Messenger izliyor.

Sunulan bu rapor 1 Ocak 2021 ile 31 Ocak 2021 arasında; App Store ve Google Play Store için dünya çapında yapılan indirmeleri içeriyor. Ayrıca bu rapor Apple‘ın ve Google‘ın telefonlara önceden yüklediği uygulamaları içermiyor. Yalnızca o ay ilk defa indirilen uygulamalara göre rapor hazırlanıyor.

Türkiye’de ise en çok indirilen mesajlaşma uygulaması BiP oldu

Yerli imkanlarla ve Türk mühendislerince geliştirilen BiP; son gelişmelerden sonra en çok indirilen uygulamalar arasında yerini aldı. Tüm operatör abonelerinin ücretsiz bir şekilde kullanabildiği BiP uygulaması; App Store, Google Play ve AppGallery üzerinden kolayca indirilebiliyor.

BiP üzerinden gönderilen tüm veriler Türkiye’deki veri merkezlerinde güvenle saklanıyor. Ayrıca 10 kişiye kadar grup görüntülü görüşme özelliği sunan BiP; grup mesajlaşma, kaybolan mesajlar, konum takibi; yerel çıkartmalar ve keşfet bölümüyle bir mesajlaşma uygulamasından daha fazlasını sunuyor.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ocak ayında en çok indirilen uygulama belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  2. 2 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  3. 3 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  4. 4 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  5. 5 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  6. 6 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  7. 7 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  8. 8 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  9. 9 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  10. 10 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!