Okunma

Oculus Rift Crascent Bay Duyuruldu


22 Eylül 2014 Pazartesi 10:00
Oculus Rift Crascent Bay Duyuruldu

Oculus VR, son dönemde gerçekleştirdiği çalışmalarını iyice hızlandırdı. Şirket son olarak 19-20 Eylül‘de Hollywood‘da gerçekleştirdiği Oculus Connect konferansında, Crascent Bay modelini ve Oculus Platform uygulama mağazasını duyurdu.

Başarılı Yenilikleri ile Crascent Bay

Oculus Rift Crascent Bay, henüz final sürümü olmasa da en yeni ve gelişmiş Oculus Rift cihazlarından biri. Crascent bay yeni olarak daha güçlü grafikler ve görüntü geçiş hızının yanı sıra isteğe bağlı çıkarılabilen kulaklıklarıyla da dikkat çekiyor.

14-09/21/oculus-vr-oculus-rift-crascent-bay-oculus-platform-duyuruldu-2.jpg

Şirket CEO’su tarafından belirtilene göre Crascent Bay modeli, henüz final sürümü değil. Final sürümü için çalışmaların devam edildiğininin yanı sıra açıklamada, sanal gerçeklik teknolojisini çok daha iyi kılmak için yeni ses teknolojileri üzerinde çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Cihazın final sürümünün 2015 yazında tanıtılması beklenirken, Oculus VR, halen konu hakkında açıklama yapmaktan çekiniyor. Ancak gerçekleşen çalışmalar finalde tanıtılacak cihazın, çok üst düzey ses teknolojileri ve görüntü kalitesini sunabileceğini gösteriyor.

Oculus Rift için Uygulama Mağazası: Oculus Platform

Konferansta tanıtılan bir diğer önemli yenilik ise Oculus cihazlar için geliştirilen uygulama mağazası, Oculus Platform.

14-09/21/oculus-vr-oculus-rift-crascent-bay-oculus-platform-duyuruldu-3.jpg

Konferansta yapılan açıklamalara göre Oculus Platform, Appstore, Google Play veya benzer uygulamala mağazalarının sahip olduğu gibi geliştiricilere açık bir uygulama mağazası olacak.

Ayrıca Oculus Platform uygulamaları ve İnternet mağazası Oculus , Windows, Mac, Android, iOS ve Windows Phone cihazlar için erişilebilir olacak.

Oculus Platform henüz tamamlanmadığı için biraz daha bekleyecek. Ancak konferansta belirtilene göre Oculus Platform, en geç Kasım ayı sonunda açılmış olacak.

Sonuç olarak Oculus VR başarılı çalışmalarına devam ediyor. Şirketin 2015 yazına kadar Oculus Rift‘in final sürümünü tamamlaması beklense de, sanal gerçeklik cihazlarının halen filmlerdeki kadar gelişmediğini görebiliyoruz.

:: Sanal gerçeklik cihazları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oculus Rift Crascent Bay Duyuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oculus Rift Crascent Bay Duyuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oculus Rift Crascent Bay Duyuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "