6 GB Üç Kanal Bellek Yetmezse…


20 Aralık 2008 Cumartesi 22:59
6 GB Üç Kanal Bellek Yetmezse…

Bellek üreticisi OCZ, Intel’in üç kanal bellek kullanan canavarı Core i7 sistemleri için yeni bir bellek seti üzerinde çalışıyor. Üç kanallı bellek seti tam 12 GB alan sunuyor olacak. Altı tane 2 GB‘lık bellek modülü barındıran set, artık kişisel bilgisayarda bellek konusunda son noktaya vurmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Elbette böyle bir set çok da kötü gecikme süreleriyle insan içine çıkamaz! 1333 MHz çalışma frekansında olan Platinum bellekler 7-7-7-20 gecikme süreleriyle sunulacaklar. Şu sıralarda hakkında pek insanı fiyatların anılmadığı ürünler için bahsi geçen fiyat 400 Euro‘nun üzerinde; ama gerçekten piyasada olduğunda daha makul fiyatlara bulunabileceğini düşünüyoruz.

:: 64 bit işletim sistemi artık farz oldu mu?

Bilgi için: OCZ
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 6 GB Üç Kanal Bellek Yetmezse… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 6 GB Üç Kanal Bellek Yetmezse… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 6 GB Üç Kanal Bellek Yetmezse… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "