Okunma

Ödeal ile Cep Telefonunuz Pos Cihazına Dönüşüyor


12 Şubat 2016 Cuma 11:09
Ödeal ile Cep Telefonunuz Pos Cihazına Dönüşüyor

Cep telefonlarını POS’a çevirerek kullanıcıların cep telefonları aracılığıyla kredi kartı tahsilatı yapmalarını mümkün kılan Ödeal İşyerim uygulaması ile artık banka kartlarıyla da ödeme alınmaya başlandı. Ödeal İşyerim uygulamasını kullanarak cep telefonlarından tahsilat yapan üye işyerleri, artık müşterilerinden banka kartı ile de tahsilat yapabilecek.

Banka kartları ile yapılacak işlemler Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure sistemi) aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Banka kartıyla yapılan tahsilatlarda Ödeal İşyerim uygulaması kullanıcıları otomatik olarak 3D Secure işleme yönlendirecek, böylelikle üye işyerlerinin ek bir işlem yapmasına gerek olmayacak. Kredi kartı sahiplerinin, uygulama üzerinden 3D Secure ile işlem yapabilmeleri için, kartlarının bankalarına kayıtlı olması ve internet erişimine sahip olmaları gerekiyor.

Ödeal İşyerim Nasıl Kullanılıyor?

Sistemi kullanmak son derece basit, akıllı telefonlardan App Store ya da Google Play’den ücretsiz olarak indirilen Ödeal İşyerim uygulaması, üyelik başvurusu yapılıp kabulünün hemen ardından kullanılabiliyor. Sabit POS maliyetlerine katlanmak istemeyen işletmeler ve serbest meslek sahipleri için ideal çözüm olan Ödeal İşyerim ile tahsilat basit birkaç adımla yapılabiliyor.

Tahsilatı yapabilmek için öncelikle işletme sahibinin uygulama ekranına müşterisinin telefon numarasını, ürün ve hizmet bedelini girmesi gerekiyor. Tüketicinin kredi kartı bilgileri uygulama ekranına OCR veya elle giriş yoluyla tanıtılıyor. Daha sonra çıkan uygulama ekranına müşteri tarafından imza atılarak işlem tamamlanıyor.

:: Ödelal İşyerim uygulamasını kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Ödeal ile Cep Telefonunuz Pos Cihazına Dönüşüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    kredi kartıda takılacak mı ?…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    app stpre daki detayinda "in a purchase" yaziyordu simdi anladim neden oyle yazdigini :D:D:D

" Ödeal ile Cep Telefonunuz Pos Cihazına Dönüşüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ödeal ile Cep Telefonunuz Pos Cihazına Dönüşüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ödeal ile Cep Telefonunuz Pos Cihazına Dönüşüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "