Okunma

ODTÜ’den Intel’e Staj Yolculuğu


21 Ekim 2011 Cuma 12:57
ODTÜ’den Intel’e Staj Yolculuğu

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’ndan iki, ODTÜ Ankara Kampusu’ndan iki yeni mezun, yüksek lisans eğitimleri öncesinde Intel-ABD’de 1 yıl staj yapma fırsatını yakaladılar.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu Özgen Sümer Laçin ve Furkan Ercan ile ODTÜ Ankara Kampusu Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu Dinçer Özcan ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu Sertaç Olgunsoylu, Orta Doğu Enerji Verimliliği Araştırma Merkezi (Middle East Energy Efficiency Research Center-MER) ArGe çalışmaları kapsamında 1 yıl Intel-ABD’de staj yapacaklar.

Bilişimde enerji verimliliği, donanım ve yazılım konusunda araştırmalar yapan MER, teknik ve finansal açıdan Intel ve KACST (King Abdulaziz City for Science and Technoloy) tarafından desteklenen bir kurum.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ve ardından ODTÜ Ankara’nın üyesi olduğu kurum, üyelerinden her yıl belirli kontenjanlarda stajyer başvuruları kabul ediyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Elektrik-Elektronik Mühendisliği Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ali Muhtaroğlu aracılığı ile ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu ve ODTÜ (Ankara) öğrencileri de bilişimde enerji verimliliği ile ilgili lisans üstü bir tez araştırması sırasında veya bu araştırma öncesinde staj imkanı için başvuru yapabiliyor.

Intel ile yapılan anlaşma uyarınca, stajyerler staj sürelerinin sonunda, ODTÜ’nün herhangi bir kampusunda lisansüstü programlarda araştırmalar yapacak.

Bu bağlamda, Furkan Ercan staj süresi sonunda ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri Yüksek Lisans Programı’na başlayacak; endüstride gördüğü gerçekçi bazı problemleri çözmeye yönelik araştırma yapma olanağı bulacak.

:: Intel’de staj yapmak ister miydiniz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “ODTÜ’den Intel’e Staj Yolculuğu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Intelden aldıkları bilgileri vatanlarına getirip milli bir işlemci yapmak hiç fena olmaz 🙂 Intel bunlarıda bırakmaz bence çünkü bir nevi ellerinde yetiştirmiş oluyorlar meyvelerinide yemek hakları 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bravo geçler! Bravo ODTÜ!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlarımı burada da görmek gerçekten beni mutlu ediyor, tebrikler, başarılarımızın devamı dileğiyle… SDN’ye de ilgisinden dolayı ayrıca teşekkürker

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun işte budur :)) bilgileri kapma zamanı geldi 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  tebrikler arkadaslar!

" ODTÜ’den Intel’e Staj Yolculuğu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ODTÜ’den Intel’e Staj Yolculuğu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ODTÜ’den Intel’e Staj Yolculuğu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "