Okunma

ODTÜ’den Kampüs Teknoloji Günleri


16 Mayıs 2012 Çarşamba 08:17
ODTÜ’den Kampüs Teknoloji Günleri

Bugüne kadarki en büyük bilişim projelerinden biri olarak adlandırılan Fatih Projesi hakkında Ar-Ge çalışmaları yürüten firmalar, ODTÜ’nün Kampüs Teknoloji Günleri’nde bir araya gelecek.

Öğretmen, öğrenci ve ilgili kurum ve kuruluşlara akıllı yazı tahtaları, dijital not alma sistemleri ve oyun teknolojileri gibi konularda üç gün boyunca sürecek bir eğitim, ODTÜ Kampüs Teknoloji Günleri ile başladı.

3 gün sürecek etkinliklerde verilecek eğitimlerle öğretim görevlilerinin ve öğrencilerin yeni Fatih Projesi hakkında detaylı bilgi sahibi olması da sağlanacak.

ODTÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayarlı Öğretim Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Soner Yıldırım, ODTÜ’nün 2011-2016 yılları arasındaki Strateji Planı’nda “Öğretim teknolojileri kullanımında yenilikçiliğin desteklenmesinin” olduğunu belirtmiş.

Teknoloji Günleri’nin asıl temasının Fatih Projesi olduğunu da belirten Soner Yıldırım, dünyada Fatih Projesi gibi bir projenin olmadığını da söyleyerek açıklamalarını noktalamış.

:: ODTÜ Kampüs Teknoloji Günleri’ne katıldınız mı?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ODTÜ’den Kampüs Teknoloji Günleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ODTÜ’den Kampüs Teknoloji Günleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ODTÜ’den Kampüs Teknoloji Günleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "