Okunma

ODTÜ’den Online Eğitim Programı


14 Ağustos 2013 Çarşamba 06:18
ODTÜ’den Online Eğitim Programı

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi‘nin idari ve ODTÜ Bilgi İşlem Merkezi’nin teknik desteği ile düzenlenen programın amacı, bilgi teknolojileri ya da bilgisayar mühendisliği eğitimi alamamış ancak bu konuya ilgi duyan, kendisini bu konuda geliştirmek, mevcut kariyerinde yükselmek ve ülkemizde büyük miktarda eleman açığının yaşandığı bilgi teknolojileri alanında çalışmak isteyen kişilerin, bu alanda yer almalarını sağlamaktır.

ODTÜ internet üzerinden verdiği bu eğitimle Türkiye’deki bilgi teknolojiler alanındaki, her geçen gün artan yetişmiş eleman gereksinimini karşılamaya katkıda bulunmaya çalışmaktadır.

Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı (BTSP) , ODTÜ – Bilgisayar Mühendisliğinin temel 8 dersini İnternet üzerinden ve yüz yüze eğitimlerle destek verilerek toplam 9 ayda (4 dönem) katılımcılara sunuyor.

200
kişilik kontenjanıyla Türkiye’nin en büyük online eğitim programı olan BTSP’nda katılımcılar online eğitim sayesinde, istedikleri zaman, istedikleri yerde, ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğretim görevlileri tarafından hazırlanan ve verilen derslere katılıyorlar. Yapılacak sınavlar sonunda başarılı olanlar Bilgi Teknolojileri Uzmanı olduğuna dair ODTÜ tarafından hazırlanan resmi meslek sertifikasına hak kazanıyorlar.

Bu online eğitim programın en özel yanı, ilkel örneklerinde olduğu gibi ders notlarının internet aracılığı ile katılımcılara ulaştırılmasıyla sınırlı kalmamasıdır. İlgili görsel işitsel öğelerle hazırlanan dersler ve karşılıklı etkileşim kanalları, konuları bilgisayar başında ve okumanın ötesindeki etkinliklerinizle, katılımcıların sıkılmadan öğrenmesini sağlayacaktır.

Bu programda, dersleri istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz ortamda, öğrenme süresini istediğiniz gibi düzenleyerek, istediğiniz kadar tekrar ederek, gerekli gördüğünüz konuları tartışmak olanağına sahip olacaksınız.

ODTÜ Sürekli Eğitim Merkezi ve Business Management Institute işbirliğinde düzenlenen programda, dersler bu sene 7 Ekim 2013 tarihinde başlıyor, son kayıt tarihi ise 1 Ekim. Eğitim hakkında daha detaylı bilgi için “ODTÜ Sanal Kampüsü” web sitesini http://idea.metu.edu.tr/ ziyaret edebilirsiniz.

:: ODTÜ’nün Online Eğitim Programına katılacak mısınız?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “ODTÜ’den Online Eğitim Programı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Faydalı bir program tekstil mühendisi olmama rağmen bu sertifikayı aldıktan sonra şirketlerde ıt/bt olarak rahat çalışabilirsiniz gecerliliği olan saygın bir sertifika programı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  program işe yaramaz mı arkadaşlar? katılayım mı sizce?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kursun konularını görünce bilgi adam daha cazip geliyor 🙂

  Web Programlama

  1. Hafta: Web mimarisine giriş, HTML Formları
  2. Hafta: PHP ve Oturum yönetimi
  3. Hafta: Web Programlama, Applet geliştirme, Java Server Pages
  4. Hafta: Web Sayfası Oluşturma, Temel protokoller, Çoklu-ortam ve Uluslararasi sayfa gelistirme, Frontpage
  5. Hafta: Web Sunucularo ve Web Teknolojileri, Unix, Windows
  6. Hafta: Apache Server
  7. Hafta: Doküman İşaretleme Dilleri, XML, XSL, DTD
  8. Hafta: Java/Php programları ile XML dokümanlarını işleme

  Bana bayağı komik geldi 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ayrca eğitimin paralı olduğnu da belirtmekte fayda var.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Tamam eğitim yaparsın anlarım, millete sertifika verirsin, bu konuda uzman dersin onu da anlarım da bilgisayar mühendisliğini bitirmiş bir kişiye bu sertifkayı neden vermezsin kardeşim? İlla tekrar kursa mı gidelim.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  coursera(tillahına kadar üniversite var) edx(harvard, mit) yapar ücretsiz, bizimkiler yapar ücretli nerden para kırsak mantığı

" ODTÜ’den Online Eğitim Programı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ODTÜ’den Online Eğitim Programı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ODTÜ’den Online Eğitim Programı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "