Office 2010 Turu


25 Mayıs 2010 Salı 07:35
Office 2010 Turu

Microsoft’un şimdiye kadarki en iyi Office olduğunu iddia ettiği Office 2010′un piyasaya çıkmasına artık sadece birkaç hafta kaldı. (Office 2010’un çıkış tarihi ve fiyatları)

Ülkemizde de, ilk piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra satışa sunulacak olan Office 2010 hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. (Office 2010 Türkiye’ye ne zaman geliyor?)

Yakın bir zaman içinde bizlerin kullanımına sunulacak olan Office 2010′da ufak bir tur atıp, yeniliklerden bazılarını beraber görelim.

Outlook Social Connector

Outlook’un yeni özelliklerinden biri olan Social Connector, sıkça iletişim halinde olduğunuz insanlarla yaptığınız son görüşmeleri, gönderdiğiniz e-postaları, onların resimlerini, hatta Facebook ve Twitter güncellemelerini görmenizi sağlayan bir pencere.

SkyDrive’a kaydet

Office 2010′da Dosya menüsüne SkyDrive’a kaydet seçeneği eklenmiş. SkyDrive, bulut bilgi işlem tabanlı bir depolama sistemine verilen ad ve kullanıcılara 25 GB’lık kapasite sunuyor. İnternet üzerine kaydettiğiniz bu dosyalara daha sonra Windows Live hesabınızla istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.

Quick Steps

Üst kısımda bulunan menülerde artık hangi özellikleri daha sık kullanıyorsanız onları göreceksiniz. Buna Quick Steps adı verilmiş. Ancak isterseniz bu özelliği kapatabilirsiniz.

Fine Typography

Microsoft Office’i kendi broşürlerinizi ya da benzer şeylerinizi tasarlamak için kullanıyorsanız Fine Typography adı verilen yeni bir özellik sayesinde özel fontlara kişisel tarzınızı yansıtabilirsiniz. Fontlar için yapabileceğiniz ayarlarlar yazıları daha kişisel hale getirmenize olanak tanıyacak.

Paste Preview

Office 2010′un önemli özelliklerinden biri Paste Review yani yapıştırma ön izleme olabilir. Bu özellik sayesinde, kopyaladığınız ya da kestiğiniz bir şeyi herhangi bir yere yapıştırınca nasıl gözükeceğini ön izleme olarak görebiliyorsunuz.

Görsellere ufak ayar

Eğer belgelerinizin içinde görsellere yer verecekseniz, Office 2010 bu görseller üzerinde ufak ayarlamalar yapmanıza olanak tanıyacak. Bu ayarları tüm Office uygulamalarında kullanabileceksiniz.

Backstage

Microsoft’un Office 2010′a getirdiği en büyük yeniliklerden biri Backstage adı verilen ekran. Dosya menüsünün daha gelişmiş bir versiyonu olan bu ekranda mevcut belge hakkında detaylı bilgiye erişip, her türlü işlemi yapabiliyorsunuz.

:: Office 2010’un özelliklerinden en çok hangisini beğendiniz?

Normal
0

21

false
false
false

TR
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

Üst kısımda bulunan menülerde artık hangi özellikleri daha
sık kullanıyorsanız onları göreceksiniz. Buna Quick Steps adı verilmiş. Ancak
isterseniz bu özelliği kapatabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Office 2010 Turu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Office 2010 Turu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Office 2010 Turu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!