Okunma

Office 2010’dan Görüntüler!


15 Temmuz 2009 Çarşamba 07:55
Office 2010’dan Görüntüler!

Microsoft‘un üzerinde çalıştığı ve Office 2007‘den sonra iyice görselliğine önem verdiği Office yazılımının son sürümü 2010 ile ilgili resimler internet üzerinden paylaşılmaya başlandı. Office 2010‘da birçok yeniliğin bizleri beklediği gibi, kullanım kolaylığının da sağlandığı konuşuluyor.


Office 2010 ile tanışın.

Office 2010 ile birlikte Office Web Uygulamalarıyla da tanışacağız. Bu uygulamalar, Word, PowerPoint, Excel ve OneNote‘un web üzerinden çalıştırılabileceği hafif versiyonları olacak ve internetten ulaşabilmemizin yanında mobil telefonlarımız aracılığıyla da rahatça bu belgelere ulaşabileceğiz.

Office 2010’un, 2010’un ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ücretlendirme ise hala belirsizliğini koruyor. Office 2007’de 8 ürün varken 2010’da bu sayı 5′e düşürülecek. Office Web Uygulamaları ücretsiz olacak ve Microsoft’un Windows Live servisi üzerinden ulaşılabilecek.

Word 2010

Word 2010, en çok kullanılacak olan Office 2010 yazılımlarının başında geliyor. Sol üstteki Kare Office logosuna dikkatinizi çekeriz. Eskiden sadec bir logo olarak dururken Office 2010’da bir buton olarak karşımıza çıkıyor.


Word 2010’un tasarımında çok büyük değişiklikler görülmüyor.

Gelişmiş Efektler

Office 2007’deki versiyonundan çok da farklı gözükmeyen Word 2010’da arama özelliği geliştirilmiş olacak. solda yeni bir arama arabirimi olacak. Böylece kelime bazlı aramanın dışında grafikler, görseller, tablolar veya notlar da aranabilecek. Ayrıca yazı efektleri bolca geliştirilecek ve ışıl ışıl yazılar yazabileceğiz.


Gelişmiş efektler ve arama özelliğiyle Word 2010’u merakla bekliyoruz.

Excel 2010

Aynı Word 2010’da olduğu gibi, Excel 2010‘da da çok fazla bir değişiklik göremiyoruz. En önemli değişikliklerin başında Sparklines geliyor. Bunlar, Excel hücreleri boyutunda, sayfalarınıza ekleyebileceğiniz küçük grafikler.


Anlaşılan Microsoft, Office 2007’deki tasarımlardan vazgeçemiyor.

Outlook 2010

En fazla değişiklik Outlook 2010’da gözümüze çarpıyor. e-postalarınızı düzenlemek, başka özelliklerini değiştirebilmek için birçok yeni araç ve geliştirme Office 2010’da bizleri bekliyor olacak. Örneğin en sık yaptığınız aksiyonları Quick Steps adlı özellikle seri bir şekilde yapabileceksiniz.


Karışık göründüğüne bakmayın, Outlook 2010 oldukça pratik olacak.

Fotoğraf Düzenleme Araçları

Office 2010’un fotoğraf düzenleme araçları size resimlerinizi veya fotoğraflarınızı düzenlemek için her zaman sunulan çözümlerin dışında, alternatif çözümler sunuyor. keskinleştirme, yumuşatma ve renk ayarlamaları üzerinde oynayabilmek için birkaç farklı tekniği içerisinde barındıran araçlarda artistik efektler verebileceğiz.


Bakalım bizlerin öncelikli tercihi olabilecek mi bu araçlar.

Sahne Arkası

Yeni Sahne Arkası görünümüne Office butonundan erişebileceğiz. burada birçok yararlı bilgi ve olağan görevler yer alıyor olacak ve bizler de buradan yardım alabileceğiz. Örneğin dökümanı yazdırma seçenekleri, önizleme özelliği veya yazıcı ayarlarını değiştirmek gibi özellikler Sahne Arkasında olacak.


Sahne Arkası bizim kurtarıcımız olacak gibi.

Ayrıca üzerinde değişiklikler yaptığınız dökümanların eski hallerini de Sahne Arkası saklıyor olacak ve onlara ulaşabileceğiz.

PowerPoint 2010

Office yazılımları arasında en çok sevilenlerden biri olan PowerPoint‘in yeni sürümü de Office 2010‘da bizleri bekliyor olacak. Yazılıma, ek olarak birçok yeni animasyon eklenmiş. Böylece sunum hazırlarken artık menüden kısıtlı animasyonları seçmeyeceğiz, çok daha bol seçeneğimiz olacak.


Sunum hazırlayanların en çok tercih ettiği yazılım PowerPoint 2010 olacak gibi.

PowerPoint, 2010 ile birlikte video çağına iyice alışmış olacak. videoları sunumlarımıza yerleştirirken artık deneyim edilen birçok sorun ortadan kalkacak ve videolar üzerinde de çeşitli oynamalar yapabileceğiz.

:: Office 2010’dan beklentileriniz neler?

 

Fotoğraf DüzenlemeyazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Office 2010’dan Görüntüler!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    O kadar hızlı açılıyor ki . . .
    Artık rakipleri biraz da hız üzerine yoğunlaşmalı . . .

" Office 2010’dan Görüntüler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Office 2010’dan Görüntüler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Office 2010’dan Görüntüler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "