Okunma

Ofislerin İletişim Alışkanlıkları Değişiyor


26 Mart 2009 Perşembe 15:46
Ofislerin İletişim Alışkanlıkları Değişiyor

Küçük ve orta ölçekli firmalara sunduğu iletişim çözümlerini zenginleştirmeyi hedefleyen Bircom, XPEECH OneStream Gateway adlı çözümünü tanıttı. Sabit, GSM ve VoIP çağrılarının tek bir noktadan yönetilebilmesini sağlayan OneStream Gateway, standart analog telefon santrallerine VoIP ve GSM routing özelliği kazandırmasının yanı sıra, IP PBX’lere de güvenilir analog ve GSM erişimi desteği veriyor.


Yeni ürünle, sabit, GSM ve VoIP çağrıları tek bir noktadan kontrol edilebiliyor.

OneStream Gateway’in routing özelliği ile telefon santralinin 6 analog portundan çıkan çağrıların PSTN, GSM ve VoIP kanallarına akıllı yönlendirilmesi sağlanıyor. Tercih edilen şebekenin erişilemez veya meşgul olması durumunda akıllı yönlendirme devreye girerek, hattı otomatik olarak alternatif kanala yönlendiriyor.

Esnek yapılandırma özellikleri sayesinde SIP Client, SIP Registrar veya SIP Proxy olarak da konumlandırılabilen XPEECH OneStream Gateway, kolay kullanımlı kullanıcı dostu web arayüzü ile hem yerinden hem de uzaktan programlanabiliyor. Ürünün yönlendirme tablosuna dışarıdan DISA ile güvenli erişim özelliği, güvenliğe ilişkin soru işaretlerini ortadan kaldırıyor.

Mobil Dahili Abone

XPEECH OneStream Gateway’in en dikkat çekici özelliklerinden biri de “Mobility extension” (Mobil dahili abone) özelliği. Bu kullanışlı özellik sayesinde, masa telefonuna gelen çağrılar ofis dışındayken bile karşılanabiliyor; cep telefonundan karşılanan çağrı ofisteki diğer bir çalışana aktarılabiliyor.

XPEECH OneStream Gateway, tüm kanallarda yankı azaltma ve ses denetimi sağlayarak görüşmelerin kusursuz bir ses kalitesiyle yapılmasına olanak tanıyor. Arayan numarayı gösterebilme, güncellenebilir firmware ve bant genişliği yönetimi gibi özellikleriyle gateway kavramına yeni bir boyut kazandıran ürün, Türkiye’de Bircom güvencesiyle ve 2 yıllık garantiyle satışa sunuluyor.

:: Ofisinizde böyle bir ürüne ihtiyacınız var mı?

Bilgi için: Bircom
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ofislerin İletişim Alışkanlıkları Değişiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    BUTUN ILETISIMLERI ( MSN, TELEFON,GSM, E. MAIL, FAX, MMS) HEPSINI BIR ARADA PC DEN YÖNETMEK NICIN PROGRAM LAZIM.

" Ofislerin İletişim Alışkanlıkları Değişiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ofislerin İletişim Alışkanlıkları Değişiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ofislerin İletişim Alışkanlıkları Değişiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "