SDN ofisinde kim ne için VPN kullanıyor? Windscribe kampanyası!


19 Mayıs 2019 Pazar 12:27
SDN ofisinde kim ne için VPN kullanıyor? Windscribe kampanyası!

En eğlenceli anlarımızı paylaştığımız ofis içi videolarından birisiyle daha karşınızdayız. Bu videoda, ofisteki herkese VPN hakkında fikirlerini sorduk. VPN kullananlar ise neden VPN kullandıklarını anlatmaya çalıştılar. Bakalım Shiftdelete.Net çalışanlarıdan hangileri ücretsiz VPN kullanıyor, VPN ile neler yapıyor?

VPN hakkında konuştuk!

Ofiste en eğlenceli anlarımızı paylaştığımız bir ofis içi videosu ile daha karşınızdayız. Bu videoda, ofisteki herkese VPN hakkında sorular sorduk. Ofiste VPN kullananlara neden VPN kullanma ihtiyacı duyduklarını ve hangi aralıklar ile kullandıklarından bahsettik. Ayrıca, VPN kullanmak isteyenler için de, Windscribe’ın 19Mayıs kampanyası hakkında konuştuk. Kampanya 19 Mayıs’a özel olarak gerçekleştiriliyor ve 56 TL değerindeli üyeliği buradaki link üzerinden alabileceksiniz. İyi seyirler

VPN nedir?

Erişim engellemelerinin üstesinden gelmenin en kolay yollarından biri bir VPN hizmeti kullanmak. Kısaca bahsetmek gerekirse, VPN olmadığınız bir yerdeki fiziksel bir ağa uzaktan bağlanmanızı sağlayan bir sistem. Bu sistem şirketlerin kendi ağına bağlanıp orada işlem yapabilmesi için de oldukça önemli.

VPN nasıl çalışır?

VPN temel olarak bilgisayarın fiziksel olarak bulunduğu yerden karşıdaki ağa şifreli bir tünel oluşturuyor. Şifreli olduğu için de dışarıdan görüntülenemiyor. Cihaza özelleşmiş bir ağ sürücüsü kuran VPN hizmeti ayrıca karşıdaki ağdan cihaza bir IP numarası atıyor. Böylece uygulamalara ve yerel adreslere erişim sağlanıyor.

 

 
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “SDN ofisinde kim ne için VPN kullanıyor? Windscribe kampanyası!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Appın adi ne

 2. Anonim dedi ki:

  Furkan ınceleme yapma vallahı psıkolojım bozuluyor

 3. Anonim dedi ki:

  Herkes belgesel çok izliyor 😀

 4. Anonim dedi ki:

  yeterince özgür değilmiyiz gerçekten? komiksiniz.

 5. Anonim dedi ki:

  Bu vpn birtek bilgisayara mı özel, telefonda yok mu

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok ağır maalesef. İOS için free olan Jet VPN kullanıyorum daha hızlı. Reklamlıdır ama yinede kullanışlıdır.

 7. srd dedi ki:

  Servisi kontrol edin bence :(( Kayıt yapılamadı diye hata alıyoruz sadece bilgi toplamak için mi kampanya yapıldı diye düşünmeden edemiyor insan

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Keriz miyiz ücretsiz varken

  1. Anonim dedi ki:

   Kim keriz bir de VPN servislerine sor 🙁

" SDN ofisinde kim ne için VPN kullanıyor? Windscribe kampanyası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SDN ofisinde kim ne için VPN kullanıyor? Windscribe kampanyası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SDN ofisinde kim ne için VPN kullanıyor? Windscribe kampanyası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "