Okunma

OGES Sonuçları Turkcell’le Cepte


10 Haziran 2013 Pazartesi 07:46
OGES Sonuçları Turkcell’le Cepte

Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Mobil Bilgi Servisi için iş birliği yaptı. Böylece öğrenci ve veliler, OGES Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarını cep telefonlarına gelen SMS’ler sayesinde kolaylıkla takip edebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı OGES Mobil Bilgi Servisi’ne kayıt yapıldığı andan itibaren;

  • Tercih süresi bilgileri,
  • Ek tercih süresi bilgilendirmesi,
  • Yapılan tercih başvurusunun okul müdürlüğünce onaylandığına dair bilgilendirme,
  • Yerleştirme sonuçları,
  • Yedek sıranız geldiğinde uyarı mesajı,
  • Kazandığınız okuldaki kayıt durumu bilgileri, cebe gelen SMS ile öğrenilebilecek.

Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum, otomatik olarak SMS ile bildirilecek. Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil toplam 1,00 TL ücret karşılığında cep telefonunuza SMS olarak gelecek.

Nasıl kayıt olacaksınız?

MEB OGES Mobil Bilgi Servisi’nden faydalanmak için mesajların gönderileceği cep telefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise web’den ya da cep telefonundan kayıt yaptırmak mümkün.

Web’den kayıt için, cep telefonunuzu oges.meb.gov.tr ya da https://e-okul.meb.gov.tr/ adreslerinden kaydettikten sonra size gönderilecek bilgilendirme mesajını onaylamanız gerekiyor.

OGES Mobil Bilgi Servisi’ne cep telefonundan da kolayca kayıt yapabiliyorsunuz. Bunun için, OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermeniz yeterli.

(Örn: OGES 12345678900)

:: OGES Mobil Bilgi Servisi’ni kullanacak mısınız?   
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" OGES Sonuçları Turkcell’le Cepte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OGES Sonuçları Turkcell’le Cepte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OGES Sonuçları Turkcell’le Cepte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "