Okunma

Öğrenciler Bilişime Doydu


06 Mayıs 2009 Çarşamba 14:57
Öğrenciler Bilişime Doydu

Bilişim teknolojilerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve yeni teknolojileri gençlere tanıtmak amacıyla düzenleyici firma olan Progress Software ile Kadir Has Üniversitesi işbirliği sonucu bu yıl 7. kez gerçekleştirilen Bilişim Teknolojileri Şenliği; sertifikalı ücretsiz eğitim seminerleri, overclock gösterileri, konsol oyunları teknoloji parkı, Betül Demir ve Yalın konserleri ile en son teknolojik ürünlerin sergilendiği firma stantları ile bu yıl da dolu geçti.


Servodata Genel Müdürü Cem Haydar Bektaş.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Yılmaz ve Servodata Genel Müdürü Cem Haydar Bektaş‘ın konuşmalarıyla başlayan açılış töreninin ardından dağıtılan hediye Panda Security ürünleri, parti ve konserler şenlikçileri coşturdu. Etkinliğe toplamda 3000’i aşkın kişi katıldı. Cem Haydar Bektaş yaptığı konuşmada, Türkiye’de nüfusun yüzde 87’sinin mobil telefon kullandığını, buna karşılık internet kullanımının istenilen seviyede olmadığını belirtti. Türkiye’de her 3 kişiden 2’sinin bilgisayarla tanışmadığını vurgulayan Bektaş, “çok stratejik” olarak nitelendirdiği bilişim alanında yatırımın zorunlu olduğuna dikkati çekti.

:: Bu şenliğe katılmış mıydınız?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Öğrenciler Bilişime Doydu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğrenciler Bilişime Doydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğrenciler Bilişime Doydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "