Okunma

Öğrenciler İçin Tasarlandı


11 Ağustos 2009 Salı 10:35
Öğrenciler İçin Tasarlandı

Atom işlemci, 10.1 inç ekran boyutu ve 1.2 kg‘lık ağırlığa sahip olan Latitude 2100,  pek çok yenilikçi özellik  üzerinde barındırması ile ilgi çekiyor. Kolay ve güvenli tutma ya da taşıma için kauçuk gövde, pilin arka yüzünde okul arması ya da isim için özel kişiselleştirme penceresi bunlardan yalnızca birkaçı.

Böylece, okullar tarafından öğrencilere verilen bilgisayarlar kolayca ayrıştırılabilir ve özgünleştirilebilir hale gelirken, isteğe bağlı taşıma askısı ya da taşıma sapının eklenmesiyle de ayrı bir kimlik kazandırmak mümkün.

Geleneksel sabit disk ya da SSD disk seçeneklerinin yanısıra, 3 ya da 6 hücreli pi, Windows ya da Linux işletim sistemi, XP ya da Vista versiyonlarından birini seçme alternatifi de bulunuyor.

 

Kablosuz iletişim için gerekli tüm donanıma sahip Latitude 2100 netbook, ayrıca isteğe bağlı olarak bir webcam ile de desteklenebiliyor. Böylece, ortak çalışma, araştırma ve ödevlerin kolayca sisteme yüklenmesi gibi üretkenliği artıracak etkinlikler son derece kolay hale geliyor. Ayrıca, bilgisayarın kapağındaki network etkinlik ışığı ile, öğretmenler, dersler sırasında öğrencilerin Internet’te gezinip gezinmediklerini de kolayca farkedip, ağ üzerindeki etkinlikleri de takip edebiliyorlar.

:: Bu ürünü beğendiniz mi?

 

 

 

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Öğrenciler İçin Tasarlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğrenciler İçin Tasarlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğrenciler İçin Tasarlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "