Okunma

Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı!


28 Aralık 2016 Çarşamba 09:00
Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı!

Siber güvenlik artık günümüzde fiziksel güvenlik kavramından dahi daha önemli bir konumda bulunmakta. Bu konuyla alakalı eğitimlerin ve seminerlerin sayısı son dönemlerde ülkemizde ve dünyada oldukça artış göstermekte.

Doç. Dr. Bilgin Metin tarafından bu sektörde ülkemizin de söz sahibi olmasına katkı sağlaması amacıyla bir proje  başlatılmış durumda.

Siber güvenlik için eğitim imkanı

Proje kapsamında özellikle geniş kitlelere hitap eden belediye, hastane, üniversite gibi kurum ve kuruluşların siber güvenlik konusunda güçlenmesini hedefleyen bu merkez ayrıca bilişim teknolojileri yöneticisi olarak görev yapan kişilere de seminerler verecek.

16-12/27/siber_guvenlik_kapsaminda.jpg

Kamu kurumlarının internet sitelerine ve sistemlerine sızma testi yapılarak güvenlik konusunda ciddi önlemler alınmasının önünü açacak olan projenin ilk ayağı 16-20 ocak arasındaki siber kamp ile olacak.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi bünyesinde yer alan program kapsamında başlayan eğitim için 6 ocak tarihinde gerçekleşecek online bir sınavda başarılı olmanız gerekiyor.

:: Ücretsiz siber güvenlik kampına katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Benim 6 Ocak'ta finallerim ***** isterdim kısmet değilmiş.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kampa katılmak hacker olmak için yeterli olur mu?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İyi guzel de lise mezunlari ne yapsin belki yetenegi belkide meragi var onlarida hesaba katabilirlerse veyahut yetenek testine tabii tutulsalar guzel olabilir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Domates fiyatlarındaki zamdan ne zaman bahsedeceksiniz?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Üniversitelerin siber güvenlikle daha cok ilgilenmesi lazım. Bir de başlangıç seviyesinde konuya ilgi duyanlara yönelik siber kamplar da düzenlenmeli

" Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğrencilere ücretsiz siber güvenlik kampı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "