Öğretmen, İnternetten Zengin Oldu


18 Mayıs 2012 Cuma 07:45
Öğretmen, İnternetten Zengin Oldu

İnternetin çağımızın en popüler bilgi kaynaklarından birisi olduğunu biliyoruz. İnternet sayfası üzerinden öğretmenlerin derslerini paylaşması için tasarlanmış olan Teachers Pay Teachers sayfası da bu durumun en güzel örneklerinden birisi.

Kurucusu da Paul Edelman adında bir öğretmen olan site, internet üzerinden derslerini satmak isteyen öğretmenler için ideal bir site. Anaokulu düzeyinden ileri seviye derslere kadar birçok içeriğin yer aldığı site, öğretmenler için ciddi bir gelir kapısı oldu.

700.000’e yakın kayıtlı kullanıcısı bulunan sitede 10.000’e yakın öğretmen, derslerini paylaşıyor ve bunun 6.000’e yakın bir kısmı da bu işten para kazanıyor. Şimdiye kadar öğretmenlere toplam 7 milyon dolar kazandıran site, eğlenceli ve bilgi içerikli bulmacalar da sunuyor.  

Derslerin bir kısmının ücretsiz olduğu, büyük bir kısmının da 5 ila 10 dolar arasındaki bir fiyattan satıldığı siteden büyük miktarda para kazanan öğretmenler de mevcut. Deanna Jump adında ve Georgia’da yaşayan bir anaokulu öğretmeni, bu site sayesinde 700.000 dolarlık bir servet kazanmayı başardı.

:: İnternetten ders dinlemek sizce faydalı olur mu?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Öğretmen, İnternetten Zengin Oldu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  öğretmenlerin ağladığını söyleyen arkadaşım, biraz daha derin düşünmeye davet ediyorum seni. İnsanları insan yapan eğitimdir, unutma. En iyi eğitimi ve maaşı almaları gereken öğretmenlere ne kadar derğer verildiği ortada. Ayrıca bu durum USA da da çok farklı değil. Bill Gates in bir konuşmasında dinlediğim kadarı ile USA nın eğitim sistemi durumu da pek iç açıcı değil.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir öğretmenin maaşı 1650 lira iken bir hademenin maaşı 1900 lira civarındadır. bu durum öğretmenlere büyük haksızlıktır. Ben bir öğretmen olarak eğitim camiasının içindeyim. Bütün işleri Sınıf öğretmenlerine ve branş öğretmenlerine yaptırmaya çalışan sonra da her şeyi kendisi yapmış gibi anlatan müdür ve müdür yardımcıları, bilişim teknolojileri öğretmeni ve rehber öğretmenlerin hiç bir şey yapmadan tam ek ders ve maaş almaları gerçekten adeletsiz ve üzücü.(işini gerçek anlamda yapanlar hariç.bu arada yarası olan gocunur) Her almış olduğu ek dersi hak eden öğretmenler için haksızlık. Kaç senedir bu işin içindeyim her şeyi gördüm. Nerde ağaç gölgesi rehber öğretmen, müdür. müdür yardımcısı bilişim teknoloji öğretmeni orada. Biz akşama kadar ders işleyelim. Rehber öğretmenden yardım isteyince de biz de sihirli değnek yok. Ben aptal mıyım tabiki bunun farkındayım. Öğrenciye biraz yardımın olsun dimi özel bi durum var bak gelmişiz.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  tabi denk gelinmis hep yatan hocalara, fazla bile di mi öğretmenlere verilen maaş?

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  18.05.2012 11:12 yorumcuya;
  Öğretmenler hizmetlide az maaş alıyor, senin gibi cahillerse sadece konuşmayı biliyor, bir öğretmenin yaptığı işi yap da sonra konuş.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu işin kralını envato yapıyor:
  Web tasarım olarak

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir arkadaşımız “öğretmenler yeterli miktarda maaş aldıkları halde hep ağlarlar” demiş yanılıyorsun kardeşim öğretmenler daha fazlasını hakediyor.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizde yürümez, hak hukuk , yayımcı hakkı vs yok. Birisi öğretmenden alır , sonra sevabına (!) bedavadan dağıtır.

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Öğretmenler yeterli miktarda maaş aldıkları halde hep ağlarlar sadece türkiyede değil,amerika ve ingilterede de tecrübe ettim hep şikayet hep şikayet. Bak ne güzel para kaldırmış kadın 🙂

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Gerçekten harika bir site imiş demekki. Odtü mezunu bir arkadaşın da udemy diye bir site adresi bulunmaktaydı. Orada da bütün diller de eğitimler var ve orası da belli videoları para ile satışını gerçekleştiriyorlar.

  Şimdi haberinizi okuyunca bir an düşündüm acaba orası da bu şekilde para kazandırıyor mu?

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Böyle fikirlerin Türkiye’de tutması için 50 yıla ihtiyacımız var. Şimdiden kurup çocuklarımıza devredebiliriz 🙂

" Öğretmen, İnternetten Zengin Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Öğretmen, İnternetten Zengin Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Öğretmen, İnternetten Zengin Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!