Okunma

Google’dan Öğretmenler Günü Çalışması


24 Kasım 2013 Pazar 05:26
Google’dan Öğretmenler Günü Çalışması

Özel gün ve tarihlerde anasayfasındaki logo, firmanın tabiriyle Doodle değişikliğine giden Google, Öğretmenler Günü için de özel bir çalışma yaptı.

Logosundaki Google yazısını çocukların çizimleriyle süsleyen firma, 24 Kasım Ögretmenler Günü‘de unutmamış oldu.

Ağırlıklı olarak ünlü ya da tarihe damgasını vurmuş kişilerin doğum günlerinde anasayfasındaki logosunu değiştiren Google, zaman zaman ülkeleri ya da tüm dünyayı ilgilendiren özel tarihlerde de logo değişikliğine gidiyor.

Öğretmenler Günü tarihçesi

Her ülkede farklı tarihlerde kutlanan buözel gün 1994 yılından eri UNESCO tarafından belirlenmiş ve kutlanan bir gündür. UNESCO’nun belirlediği gün 5 Ekim olmasına rağmen her ülke kendine göre farklı tarihler belirlemiştir.

Bu özel gün ükemizde 1981 yılından beri 24 Kasım olarak belirlenmiştir. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür. Bu yüzden ülkemizde bu tarihte Öğretmenler Günü kutlaması yapılmaktadır.

Bu vesile ile biz de tüm öğretmenlerin bu özel gününü kutluyoruz. 

:: Çalışmayı nasıl buldunuz?   

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’dan Öğretmenler Günü Çalışması”

  1. Cybokron dedi ki:

    Öğretmenlerin gününü Kutlarım

" Google’dan Öğretmenler Günü Çalışması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan Öğretmenler Günü Çalışması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan Öğretmenler Günü Çalışması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "