Okunma

Oksijen Ar-Ge Vodafone Bünyesinde Yer Alacak


27 Şubat 2012 Pazartesi 16:13
Oksijen Ar-Ge Vodafone Bünyesinde Yer Alacak

Mobil iletişim endüstrisinin geleceğini şekillendirmede önemli bir rol oynayan GSMA Dünya Mobil Kongresi, 27 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Kongrenin açılışında Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao “Mobil İletişimin Geleceğinde Operatör Stratejileri” konulu bir konuşma yapacak. “Dünya Mobil BaşkentiBarcelona’da düzenlenen kongre ve fuara, Vodafone Türkiye’nin Ar-Ge şirketi Oksijen de, ilk kez Vodafone Grubu bünyesinde katılıyor.

Oksijen Ar-Ge, Türkiye’de ve dünyada mobil uygulama geliştiricilerin önünü açacak çok önemli bir gelişmeyi de ilk kez Dünya Mobil Kongresi 2012’de dünyaya duyuracak. Oksijen’in bu çok önemli inovasyonunun tanımı; “Katma Değerli Servisler Platformu SDF” (Service Delivery Framework) üzerinde sunduğu “Yetenek Paylaşım Sistemi”. Oksijen Ar-Ge, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından desteklenen OneAPI standartlarıyla uyumlu bu sistem ile, Amerika kıtası dışında tüm OneAPI setini ticari olarak devreye alan ilk operatörlerden biri oluyor. Bir diğer deyişle Oksijen Ar-Ge, Türkiye’de ve Avrupa’da, dünyaca tescillenmiş standartlar çerçevesinde, ilk kez girişimcilere kendilerini ifade edebilecekleri tam bir platform sunuyor.

Vodafone’un girişimcilere verdiği desteğin en temel yansımalarından biri olan Yetenek Paylaşım Sistemi; mesajlaşma, lokasyon, ücretlendirme, abone profilleri, abone bildirimleri, promosyon provizyon ve abone izinleri gibi yetenekleri, Vodafone Grubu bünyesinde ve Avrupa’da ilk kez üçüncü parti paydaşlara açıyor olacak.

Oksijen Ar-Ge mühendisleri, Dünya Mobil Kongresi’nde Vodafone Grubu bünyesinde yer alacak Oksijen Ar-Ge standında OneAPI platformunun yanısıra, Vodafone Hesabını Bilen Tarife ve Vodafone Locate gibi son bir ayda imza attıkları 3 önemli projeyi de dünyaya tanıtacaklar.
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oksijen Ar-Ge Vodafone Bünyesinde Yer Alacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oksijen Ar-Ge Vodafone Bünyesinde Yer Alacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oksijen Ar-Ge Vodafone Bünyesinde Yer Alacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "