Okunma

Okullar Akıllı Saatleri Yasaklıyor


08 Şubat 2015 Pazar 08:00
Okullar Akıllı Saatleri Yasaklıyor

Teknoloji dünyasının gelişimi ile birlikte hayatın her alanında alternatif çözümler ve buna bağlı olarak da çeşitli yasaklar doğuyor. Uzun yıllar önce çıkan ve hesap makinesi olarak da kullanılabilinen kol saatleri ilk zamanlar okul yöneticileri için endişe kaynağı olduysa, benzeri bir durum da şimdi akıllı saatler için yaşanıyor.

Öğrencilerin hesap makineli saatler ile matematik derslerinde hile yapacağından çekinen öğretmenlere böylece yeni bir sıkıntı kaynağı doğuyor. Son yıllarda artan okul içi akıllı telefon yasaklarına şimdi de Amerika başta olmak üzere çeşitli ülkelerde yasak geliyor. Herhangi bir ders için kolayca kopya çekmek anlamına gelen akıllı telefonları da artık akıllı saatler takip ediyor.

:: Apple Watch, Nisan’da Pazarda

:: Swatch Akıllı Saat Hazırlığında

Şimdiye kadar çıkan akıllı saat örneklerinin tasarımlarıyla az ya da çok kendini belli ettiği bilinirken, son model cihazların biraz daha klasik tarzı
benimsemesiyle işler karıştı. ABD’nin önde gelen üniversiteleri sadece sınavlarda değil, her ihtimale karşın okul içine dahi akıllı saatlerin sokulmasını
yasakladı.

Öte yandan İngiltere’nin Londra kentinde yer alan City University ise işi ileri seviyelere taşıyarak bu tür cihazları okul girişlerinde numaralandırarak şefaf plastik poşetlere koyduruyor ve çıkışa kadar cihazları saklıyor!

:: Akıllı saatler için alınan bu önlemler sizce doğru mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Okullar Akıllı Saatleri Yasaklıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:
 2. farukarslan dedi ki:

  Mantýklý.

 3. faskerhat dedi ki:

  Güzel bir özet olmuþ

 4. Samed Tarýk dedi ki:
 5. ConfickerBelasi dedi ki:

  salaklýk bu kadýnýn biri kayýkta oturmuþ mehtabý izlerken zabýtanýn gelip haným efendi bu gölde balýk tutmak yasak size ceza keseceðim der kadýn ben balýk tutmuyorum ki der zabýta yanýnýzda her türlü malzeme var der kadýnda bende sizi tecavüzle suçlarým der zabýta itiraz eder kadýn der ki sizde de tecavüz için gerekli malzeme var der bu da böyle bir salaklýk.

 6. aykutozcan dedi ki:

  Mantýklý. Henüz yurdum lise ve üniversite gençliði bu metodu kullanmaya baþlamadý. 2 yýl sonra ancak

 7. SDN Okuru dedi ki:

  gayet iyi

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Haha almak sart oldu desenize ygs lys de takican gerce yasak ama unide is gorur 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Oha fikir verdiğiniz için teşekkürler :DD

 10. SDN Okuru dedi ki:

  sırf bunun için akıllı saat bakıyodum dün ahahah

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Cep telefonu bile yasaklanmalı. Bunu bir öğretmen olarak söylüyorum. Sadece kopya için değil derste öğrencinin dikkatini dagitiyor sürekli telefonu açmak için fırsat kolluyor.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Sony Smartwatch 2 ile 3 dönemdir alttan aldığım dersten 90 alıp geçtim. Yasaklanmamalı 🙂

 13. SDN Okuru dedi ki:

  bu yılki teog Öncesinde bizim Sınıfta birisi galaxy gear kullanıyordu ama sımavdaki hocalar bir şey demedi şaşırmıştım o zaman

" Okullar Akıllı Saatleri Yasaklıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Okullar Akıllı Saatleri Yasaklıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Okullar Akıllı Saatleri Yasaklıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "