Okunma

Okuma Yazma Öğreniyorum İncelemesi


22 Kasım 2015 Pazar 09:00
Okuma Yazma Öğreniyorum İncelemesi

Gün geçtikçe teknoloji de eğitimin içerisinde yer almaya devam ediyor. Özellikle ülkemizde [email protected] projesi kapsamında sınıflara koyulan akıllı tahtalar ve öğrencilere verilen tabletler sayesinde eğitim noktasında teknolojinin nimetlerinden faydalanmak adına önemli bir adım atılmıştı. Tabii teknolojinin “temel eğitim” ile yeni yeni buluşması nedeniyle bu konuda birçok eksiklik bulunmakta. Bu eksikliklerden biri de uygulama mağazalarındaki eğitim uygulamalarının azlığı ve yetersizliği. Bu eksikliği fark eden ve  Okuma Yazma Öğreniyorum isimli bir uygulama geliştirerek “mini mini birlere” yardımcı olmak isteyen birkaç sınıf öğretmeni ortaya oldukça işlevsel bir uygulama çıkarmayı başardı.

Mesleğe yıllarını adamış sınıf öğretmenleri tarafından hazırlanan Okuma Yazma Öğreniyorum uygulaması miniklere okuma-yazmayı efektif bir şekilde, “sıkmadan” öğretmesiyle kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

Okullarda da öğretildiği gibi el yazısı diye hitap ettiğimiz bitişik eğik yazıyı temel alarak oluşturulan uygulama sayesinde öğrenciler okuma ve yazmayı okulda gördükleri dersleri destekler bir biçimde öğrenmeye devam ediyor.

 15-11/20/incleme.jpg

Öğrencilere hitap etmesi nedeniyle de oldukça basit bir ara yüze sahip olan Okuma Yazma Öğreniyorum uygulaması geliştiren öğretmenler uygulamaları kendi ağızlarından şu şekilde anlatıyor:

“Öncelikle 1. sınıf öğrencileri için tasarlanan uygulama, okuma yazma bilmeyen herkese hitap etmektedir. Bu uygulama ile öğrenci görmediği derslere önceden hazırlanmış olacak, okulda gördüğü dersleri  evde tekrar ederek pekiştirecek ve okuma yazmayı eğlenerek öğrenecektir.

Ses temelli cümle yöntemi ve bitişik eğik yazıyı kullanan Okuma Yazma Öğreniyorum uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkokul yazma öğretim programı ile tam uyumludur. Uygulamanın tüm içeriği alanında uzman, eğitime yıllarını vermiş sınıf öğretmenleri tarafından tasarlanmıştır.

Uygulama ücretsizdir ve  uygulamayı bir kere indirdikten sonra internete ihtiyacınız olmadan kullanabilirsiniz.”

Uygulamayı bu bağlantıya tıklayarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. 

:: Okuma Yazma Öğreniyorum isimli uygulamayı beğendiniz mi?
yazarArda Tanık

Teknolojiyle fazlasıyla ilgili olan Arda, bu alandaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve en güncel teknolojik bilgileri ShiftDelelete.Net'te paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Okuma Yazma Öğreniyorum İncelemesi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yorummsenyas

 2. SDN Okuru dedi ki:

  android uygulaması anlatıyorsun görselde iphone var.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  5s yapamıyrm bu telle ya olmuyo

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ben ogretmenim ve tavsiye ***** etmeyen ogretmenler herhalde baska cagdan kalmis olanlardir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel bir uygulama. Oğlum bunun sayesinde tüm harfleri öğrendi…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İos da bekliyoruz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ipad pro incelemesi nezaman

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Denemeden yorum yapmamak lazım. Bence işe yarar bir uygulama

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bn önereli bi ay oldu 27 yaşında bi öğretmenim ve epic pen uygulaması kullanan biriyim windows da

 10. SDN Okuru dedi ki:

  An-Nal ile lan-an iyiymis.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tarz seti tavsiye etmeyen öğretmen 60lıklardandır muhtemelen. Ben de sınıf öğretmeniyim ve b tarz setlerle oyunlu ve müzikli olarak öğretmek çok daha kolay oluyor. Uygulamayı denemedim ama interaktif uygulamalarla işim kolaylaşıyor

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir uygulama olmuş

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Android uygulalamarı iPHONE 5S ekranıyla vermek nedir

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Öğretmenler bu tarz uygulamaları ve setleri tavsiye etmemekte..

" Okuma Yazma Öğreniyorum İncelemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Okuma Yazma Öğreniyorum İncelemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Okuma Yazma Öğreniyorum İncelemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "