Okunma

OLED Ekranlı Apple Klavye Nasıl Görünüyor?


20 Haziran 2016 Pazartesi 15:00
OLED Ekranlı Apple Klavye Nasıl Görünüyor?

Apple’ın geride bıraktığımız hafta içerisinde gerçekleştirdiği WWDC 2016 etkinliğinde yeni nesil MacBook Pro bilgisayarın tanıtımı gerçekleşmedi. Önemli bir kesimin merakla beklediği yeni MacBook Pro hem donanım hem de tasarım tarafında önemli gelişmeler içerecek.

Tasarım tarafındaki en önemli gelişmelerden biri kuşkusuz OLED tabanlı dokunmatik panel olacak. Standart MacBook klavyesinde fonksiyon tuşlarının yerine konumlandırılacak OLED panel; tarih, pil yüzdesi, müzik çalar kontrolü ve parlaklık ayarı gibi önemli bilgileri görüntüleyecek ve bazı kontroller sağlayacak.

Apple klavye konsepti göz dolduruyor

Söz konusu Apple ve radikal bir yenilik olunca tasarımcılar kısa süre içerisinde bu durumu fırsata çevirebiliyor. Yeni nesil MacBook Pro’da yer alması muhtemel OLED panele sahip klavye için yayınlanan yeni konsept görüntü, çok daha gelişmiş bir Apple klavyeyi karşımıza çıkarıyor.

16-06/20/1.jpg

MacBook Pro’ya eşlik edecek OLED panele sahip kablosuz klavye ilerleyen süreçte Apple’ın tüm ürünlerinde standart bir klavye halini alabilir.

Konsept üründe klavye üzerindeki OLED panelde kontrol ve bildirimler çok daha etkin görünüyor. Yukarıda saydığımız kontrol ve medya içeriklerin kontrolünün yanında macOS işletim sisteminde yer alan masaüstü sistem uygulamalarına da OLED panel üzerinden erişimin mümkün hale geldiği görülüyor.

Alt bölümde ve sonraki sayfalarda OLED ekranlı Apple klavye için hazırlanan konsept çalışmasına göz atabilirsiniz.

16-06/20/2.jpg 16-06/20/3.jpg

16-06/20/4.jpg 16-06/20/5.jpg

16-06/20/8.jpg 16-06/20/9.jpg

16-06/20/10.jpg 16-06/20/6.jpg

16-06/20/7.jpg

:: OLED panele sahip Apple klavye için hazırlanan konsept çalışmasını beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “OLED Ekranlı Apple Klavye Nasıl Görünüyor?”

 1. Anonim dedi ki:

  Klavyenin tamamı oled olmalı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Peki Türkiye gelme ihtimali ve cıkmış sa bile nerden albiliriz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yapsa yapsa Apple yapar, bizde hayali bile olmaz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hayaller havai gerçekler sanayi vu ne be 🙂 inşallah boyle gelir güzel gözüküyor 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi internet ve çeşitli uygulamalar ile senkronize çalışırsa müthiş olur patlama ***** ekranına bakmadan ofis programlarında yazı yazmak çalışma yapmak gerçekten müthiş ***** video oynatmak vs vs.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi internet ve çeşitli uygulamalar ile senkronize çalışırsa müthiş olur patlama ***** ekranına bakmadan ofis programlarında yazı yazmak çalışma yapmak gerçekten müthiş ***** video oynatmak vs vs.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Çok şık

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç bi özelliği hatta aydınlatması dahi olmayan klavyeye ve tasarım sorunlu alttan şarj soketli fareye tonla para isteyen apple buna artık bi kaç yüz $ ister…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  yeni nesil photoshopçular da bilim kurgu gibi şeyleri konsept diye veriyorlar millete 2 gram mantık yormadan

 10. SDN Okuru dedi ki:

  pil dayanir mi ona

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Daha numpadi klavye aydınlatması yok ne ekranı la

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Hayaller paris gerçekler muş

" OLED Ekranlı Apple Klavye Nasıl Görünüyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OLED Ekranlı Apple Klavye Nasıl Görünüyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OLED Ekranlı Apple Klavye Nasıl Görünüyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "