Olimpiyatlar için Samsung’dan VR sürprizi!


2017-03-16 02:30:00
Olimpiyatlar için Samsung’dan VR sürprizi!

Sanal gerçeklik gözlüklerinin yaygınlaşmaya başladığı dönemde Gear VR isimli ürünü ile kullanıcıların karşısına çıkacan Samsung, diğer rakip ürünlerin aksine kullanıcılara oldukça başarılı bir VR deneyimi sunmayı başardı.

Samsung’un akıllı telefonlarını satın alan kullanıcılara sunduğu promosyonlar ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Gear VR, her geçen gün geliştirilmeye devam edilen oyun ve içerikler ile daha fazla ilgi çekiyor.

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri için yatırımlarına devam eden Samsung’un, gelecek yıl kullanıcılara bir sürpriz yapacağı ortaya çıktı.

2018 Kış Olimpiyatları için VR yayını yapılacak!

2018 yılında Kore’de düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları, Samsung tarafından sanal gerçeklik yayınları ile kullanıcılara aktarılacak. Yani, Gear VR kullanıcıları 2018 Kış Olimpiyatları‘na evlerinden dahil olabilecekler.

17-03/15/vr.jpg

Geçen yaz düzenlenen Rio Olimpiyatları’nda benzer bir hizmet sunan Samsung’un, VR ile uyumlu bir canlı yayın yapabilmek için güçlü bir internet altyapısına ihtiyacı var. 

Bu nedenle Samsung yetkililerinin, Kore’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden sorumlu Bakan Yardımcısı ve ülkenin önde gelen Telekom firmalarından temsilciler ile görüşme içerisinde olduğu öğrenildi.

:: Samsung’un 2018 Kış Olimpiyatları’nında sanal gerçeklik teknolojisi ile canlı yayın yapacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Olimpiyatlar için Samsung’dan VR sürprizi!” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   PS VR ile izlemem mümkün mü?

  Yorum yazın