Okunma

Olimpiyatlar İlk Kez 3D Yayınlanacak


06 Eylül 2011 Salı 09:23
Olimpiyatlar İlk Kez 3D Yayınlanacak

Olimpiyat Oyunları’nın İşitsel ve Görsel Ekipman kategorisindeki resmi partneri Panasonic, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları‘nın 3D canlı yayınını gerçekleştirmek için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Olimpiyat Yayın Servisleri (OBS) ile işbirliğine gidiyor.

Olimpiyat tarihinin ilk 3D HD canlı yayınını gerçekleştirecek olan işbirliği kapsamında Açılış ve Kapanış Seremonileri, atletizm, jimnastik, dalış ve yüzme gibi başlıca etkinlikler dünyanın her yanındaki yayıncı kuruluşlara ulaştırılacak.

Panasonic’in son teknoloji ürünü 3D prodüksiyon teknolojilerini kullanacak olan OBS, Londra Olimpiyatları süresince 200 saatten fazla 3D yayın gerçekleştirecek.

Panasonic Yönetim İcra Sorumlusu Takumi Kajisha konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Panasonic, 1992 Barcelona oyunlarında gerçekleştirilen ilk dijital yayından Pekin 2008 oyunlarındaki ilk HD yayına kadar, Olimpiyat Oyunları’nın ev sahibi yayıncısını her zaman için gururla desteklemiştir. Hiç şüphe yok ki, Olimpiyat Oyunları gelecekteki 3D pazarı için en iyi içerikleri sunacak ve 3D TV’ler sayesinde de oturma odalarımızda bu büyük spor olayını yaşama alışkanlığımız kökten değişecektir.” dedi.

:: Olimpiyat oyunlarını üç boyutlu izlemek ister misiniz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Olimpiyatlar İlk Kez 3D Yayınlanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Olimpiyatlar İlk Kez 3D Yayınlanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Olimpiyatlar İlk Kez 3D Yayınlanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "