Okunma

Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi


26 Temmuz 2012 Perşembe 07:16
Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi

Olimpiyat komitesinden yapılan açıklamaya göre oyunlar sırasında telsiz cihazları, sinyal engelleyiciler (jammer), radyo frekans tarayıcıları, lazer pointer cihazları ve her türlü 3G hotspot cihazı ve kablosuz ağ paylaştırıcı kullanılamayacak.

  

iPad, iPhone ve Android işletim sistemli telefon ve tabletler bu yasağın dışında tutuldu. Ancak onların da birden fazla cihaza internet paylaşımı sağlamaması gerekiyor.

Bu tip bir yasağın sebebi tam olarak anlaşılamasa da Londra olimpiyat oyunlarının resmi iletişim sponsoru BT’nin kurduğu ve ücretli olarak yararlanılabilen Wi-Fi ağ hizmetinin teşvik edilmesi mantığı akla geliyor.

Ancak  hemen hemen bütün akıllı telefonların HotSpot olarak kullanıbildiği günümüzde bunun önüne nasıl geçileceği de ayrı bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. 

HotSpot ne anlama geliyor?

Akıllı telefon ya da tablet bilgisayarlarda bulunan bu özellik yardımı ile istenilen noktada kablosuz ağ oluşturulabiliyor. bu sayede birden fazla cihaza internet erişimi de verilebiliyor. Özellikle tablet bilgisayar sahipleri sadece Wi-Fi özelliği olan cihazlarına cep telefonları üzerinden bu özellik yardımı ile internet sağlayabiliyorlar. Bu teknolojiye Tether adı da veriliyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. 

:: Bu yasağı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  O çevredeki baz istasyonlarını 3g ve edge ye kapatırsın internet erişimini engellemiş olursun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  doğrusu bende nasıl engelleyeceklerini anlamadım

 3. SDN Okuru dedi ki:

  @11:02

  ben varım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl engelleyecekler anlamadım doğrusu…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bunun önüne geçemezler ama neden böyle bir şeye gerek olsun. Akıllı telefonu olup da internet paketi olmayan birisini düşünemiyorum ben.

" Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Olimpiyatlara HotSpot Yasağı Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "