Olympus kamera, kullanıcıları şaşırtan bir karar aldı


25 Haziran 2020 Perşembe 09:27
Olympus kamera, kullanıcıları şaşırtan bir karar aldı

Dünyanın önde gelen kamera firmalarından olan Olympus, fotoğraf tutkunlarını şaşırtacak bir karara imza attı. En popüler markalardan biri olarak bilinen firma, artık bu alanda iş yapmayacak. Kamera firması, satılıyor.

Satın alımı yapacak firma ise bilindik bir firma. Firmanın kamera bölümünü Japan Industrial Partners (JIP) aldı. Bu fon daha önce de Sony’nin Vaio firmasını satın alarak kendisini göstermişti. Satış anlaşmasına göre markanın tamamının satıldığı belirtiliyor.

Olympus kamera satılıyor

Kamera sektöründe öncü firmalardan olan Olympus, kamera bölümünü satma kararı aldı. Firmanın bu kararı almasının arkasında bazı nedenlerin bulunduğu söyleniyor. Bunlardan ilki olarak firmanın, çalışma alanlarındaki yükü azaltmayı amaçladığı söyleniyor. Bir diğer sebep olarak da firmanın sağlık ekipmanları için kaynak hazırladığı belirtiliyor. Diğer sebep ise kameranın satışlarında, azalan satış rakamları nedeniyle kâr etmediği belirtiliyor.

Firmanın CEO’su Yasuo Takeuchi, akıllı telefonların kameralarının gelişmesiyle, kamera sektörünün de kötü etkilendiği belirtti. Bu da firmanın durumla başa çıkmasını gerekecek adımlar atmaya yönelttiğini söyledi.

olympus kamera

JIP, kullanıcılarla buluşan ve buluşacak olan bütün kamera modellerini satın aldı. Kullanıcılar bir Olympus kamera satın aldığında, bir JIP ürünü satın almış olacak. Ayrıca firma sahibi olduğu OM-D ve Zuiko firmalarını da satışa çıkardı.

Anlaşan iki tarafının, 30 Eylül tarihine kadar işlemleri tamamlayacağı belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Olympus, Fotoğraf Makineli Bölümü (Görüntüleme Bölümü) kısmının, JIP Yatırım fonu’na devredilmesi üzerine görüşmelere başlanıldığı belirtildi. Devirde Fotoğraf Makinesi bölümünde yer alan Ar-Ge, servis, fabrikalar ve çalışanları dahil tüm çalışanların devredilmesi ve 2020 yılı sonuna kadar işlemin tamamlanması öngörülüyor.

JIP’ın ünlü fotoğraf makinesi firmasını bünyesine katarak, Japonya ve Amerika’daki pazar payları gibi Avrupa’da da pazar payına sahip olmak istediği belirtiliyor. Firmanın devirle birlikte yeni bir döneme başlayacağı ve çağın gereklerine kolayca ayak uyduracağı belirtildi.

Fotoğraf sektöründeki zor şartlara dikkat çekilerek, Olympus’un JIP tarafından satın alınmasına dikkat çekildi.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Olympus kamera, kullanıcıları şaşırtan bir karar aldı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu nasıl bir haber dili arkadaş! Hiç mi yazdığınızı okumuyorsunuz? Yanlışları sıralayayım dedim ama vazgeçtim. O kadar çok ki. Editör dediğin, gazetecilik bitirmiş olmalı. Maşallah gazeteciden başka her bölüm var SDN’de. Hemşire mi dersin, aşçı mı dersin, bilgisayar mühendisi mi dersin… Haber yazmayı habercilere bırakmazsanız böyle garabetler ortaya çıkıyor.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   başvur daha iyisini sen yaz o zaman…
   olympus kamera kullanılırken şarj oluyor mu?

" Olympus kamera, kullanıcıları şaşırtan bir karar aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Olympus kamera, kullanıcıları şaşırtan bir karar aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Olympus kamera, kullanıcıları şaşırtan bir karar aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!