OnePlus 6T’de kulaklık girişi olacak mı?


13 Eylül 2018 Perşembe 23:59
OnePlus 6T’de kulaklık girişi olacak mı?

2016’dan beri 3.5 mm kulaklık girişlerini kaldırıp yerine type-c kulaklıklar kullanan şirketlerin sayısı yavaş yavaş artmakta. Jack girişini kaldıran şirketlerin arasına OnePlus da mı katılıyor? Yeni trend type-c kulaklıklar ile ilgili detaylar haberimizde.

USB Type-C kulaklıklar hızla artacak

OnePlus, bugün attığı tweet’le OnePlus 6T modelinden 3.5 mm girişini kaldıracağına dair büyük bir ipucu paylaştı. Atılan tweet’te “Yeni type-c girişli Bullets kulaklıklara hazır mısınız?” yazmakla birlikte OnePlus kurucularından Carl Pei, bir teknoloji sitesine yapmış olduğu röportajda

Jack girişlerine karşı savaş açıldığı için değil, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunabilmek için 3.5 mm girişleri kaldırılıyor. Jack girişini kaldırmak, telefonda fiziksel olarak daha fazla alan açacağı için pillerin boyutu da büyütülebilir” dedi.
Tweet altında paylaşılan görsel ve detaylı açıklama sayfasını incelediğimizde, yeni nesil Bullets kulaklıkların Type-C girişine sahip olduğu görülmekte. type c kulaklıklar

Bullets v2 olarak adlandırılan yeni OnePlus kulaklıklarının, açıklama sayfasından özelliklerine baktığımızda ise yeni vaat edilen özellikler daha yumuşak yüksek frekanslar ve daha güçlü düşük frekanslar olarak belirtilmiş. Ayrıca yenilenmiş analog-dijital çevirici sayesinde daha yüksek dinamik alan sağlanmakta.

Kulaklığın dış malzemesine baktığımızda, kablonun aramid fiber malzeme ile üretilerek daha uzun süre sağlam kalmasının hedeflenmiş olduğu görünüyor. Aşağıdan kulaklığın çizimlerine bakabilirsiniz:

type c kulaklıklar

Type-C kulaklıklar, eskimiş 3.5 mm girişlerinden çok daha iyi ses kalitesi sunmakla birlikte bazı dezavantajları da yok değil. En büyük problem olan şarj ederken kulaklık kullanamama sorunu, bazı aparatlarla çözülebiliyor olsa da kablo karmaşası ve ek aparat taşıma zorunluluğunu da beraberinde getiriyor.

Peki siz Type-C kulaklıklar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Ses kalitesinden ve pil ömründen ödün vermek pahasına 3.5 mm girişli telefonları kullanmaya devam etmek ister miydiniz?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" OnePlus 6T’de kulaklık girişi olacak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OnePlus 6T’de kulaklık girişi olacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OnePlus 6T’de kulaklık girişi olacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!