Okunma

OnePlus kamera hedeflerini açıkladı! Yüzleri güldürdü


27 Ocak 2020 Pazartesi 15:10
OnePlus kamera hedeflerini açıkladı! Yüzleri güldürdü

OnePlus’ın yüksek fiyat/performans oranının yanı sıra kullanıcılara sunduğu bir diğer avantaj doğrudan onları dinliyor olması. New York’ta düzenlediği Open Ears Forum etkinliğinde bir kez daha kullanıcılarla buluşarak onları dinledi.

Kullanıcıların taleplerini dinleyen ve gelecekte piyasaya sürülecek olan modeller konusunda bilgi veren OnePlus kamera konusunda önemli detaylara değindi.

OnePlus kamera konusunda hedeflerini açıkladı

Markanın ilk önceliği pozlama, renk ve beyaz dengesi konusunda üç kamera da (ana,ultra geniş açılı ve telefoto) tutarlılığı sağlamak. Bu birden fazla kameraya sahip telefonlarda kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi.

Her kamerada farklı sensör olduğu için kameralar arasında geçiş yapıldığında, fotoğraf ve video kalitesinde gözle görülür farklar ortaya çıkıyor. OnePlus’ın önceliği bu farkı minimum seviyeye indirmek.

Tüm kameraların 4K video kaydı yapması ve kayıt sırasında aralarında geçişte OnePlus’ın öncelikleri arasında. Video kaydı sırasında kameralar arasında geçiş, Eylül ayında tanıtılan iPhone 11 serisinde ön plana çıkarıldı.

Bu hedeflerden bazıları yazılım güncellemesi ile hayata geçirilecek. Ancak, bazıları şu anki donanım ile mümkün değil. Buna bir önek vermek gerekirse, tüm kameraların 4K çekim yapabilmesi şu anki telefonlarda mümkün değil.

Deklanşör hızının artırılması, otomatik odaklamanın daha tutarlı hale gelmesi ve video için gece modu gibi birçok yenilik OnePlus’ın şu anda üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı ana hedefler.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “OnePlus kamera hedeflerini açıkladı! Yüzleri güldürdü”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Yeni modellerde mi yoksa eskilerde de guncellemeylemi yapacaklar bunu

" OnePlus kamera hedeflerini açıkladı! Yüzleri güldürdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OnePlus kamera hedeflerini açıkladı! Yüzleri güldürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OnePlus kamera hedeflerini açıkladı! Yüzleri güldürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "