OnePlus otomobil sektöründen ders alıyor


24 Temmuz 2020 Cuma 17:00
OnePlus otomobil sektöründen ders alıyor

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, Porsche’nin bir spor otomobiline sahip olduğunu ve şirketin neden orta sınıf modeller ürettiğini İngiliz Wired dergisine açıkladı. Akıllı telefon sektörünü değerlendiren Pei, gelecek yıllarda bir OnePlus otomobil görmenin zor olduğunu belirtti.

OnePlus gelecek planlarını otomobil sektöründen örneklerle açıkladı

Hem akıllı telefon pazarında hem de otomotiv endüstrisinde geleneksel devlerin varlığını koruyabilmek için birçok yenilik yapmaları gerekiyor. Tesla, dünyanın en büyük otomobil markalarının bazılarını kısa sürede geçmeyi başardı. OnePlus da aynı şekilde akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung’un hemen altında üçüncü sırada yerini alıyor.

Ancak yakın zamanda tanıtılan OnePlus Nord ile artık orta segmente hitap eden Çinli üreticiyi buna iten nedenler neler? Bu soruyu, kısa zaman önce bir Porsche Boxter alan OnePlus kurucu ortağı Carl Pei, otomotiv endüstrisinden örnekler vererek cevapladı.

OnePlus Nord

OnePlus amiral gemisi akıllı telefonlar üretmeye devam edecek

İngiliz Wired dergisi ile yapılan röportajda şirketin gelecek planları ile ilgili sorulara kurucu Pei, Porsche üzerinden cevap verdi. OnePlus Nord ile amiral gemilerine kıyasla daha fazla kazanmaları durumunda amiral gemilerinden uzaklaşıp uzaklaşmayacağı sorulduğunda: “Bazı tüketiciler tıpkı Porsche’de olduğu gibi en son teknolojiyi en iyi şekilde kullanmak istiyor. Bazıları da sadece çalışan ve günlük ihtiyaçları karşılayan modeller istiyor. Porsche’nin spor otomobil DNA’sından uzaklaşmasını istemek gibi bir şey olur.” cevabını verdi.

Amiral gemilerini spor otomobiller ile karşılaştıran Pei, amiral gemilerinin üretilmesinin nedenlerini de Porsche’den örnek vererek açıkladı. Carl Pei, “Porsche gibi spor otomobiller isteyen bir sürü insan var. Spor otomobiller diğer binek otomobiller ile çatışan bir pazarda değil.” cevabı ile hem amiral gemisi hem de orta segment akıllı telefon modelleri üreteceklerini açıkladı.

OnePlus otomobil şimdilik planlar arasında yer almıyor

Gelecek planlarını otomobil sektörü üzerinden anlatan Pei, gelecek yıllarda bir OnePlus otomobil görebilecek miyiz sorusunu da yanıtladı. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu şekilde bir planlarının olmadığını fakat uzun vadede neler olacağını  öngöremediğini belirtti.

Porsche’nin neden Carl Pei’nin açıklamalarında bu kadar  yer aldığı sorulunca da kurucu, kısa zaman önce bir Porsche Boxter sahibi olduğunu belirtti. Elektrikli otomobil sektörünün de gelişmekte olduğunu belirten Pei, elektrikli otomobillerin henüz alınabilecek seviyeye ulaşamadığını belirtti.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “OnePlus otomobil sektöründen ders alıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Oneplus telefonlar android rakipleri arasında tasarım olarak ayrışıyor.

" OnePlus otomobil sektöründen ders alıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OnePlus otomobil sektöründen ders alıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OnePlus otomobil sektöründen ders alıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?