Okunma

OnePlus, Yeni Lollipop ROM’u Geliştiriyor


30 Ocak 2015 Cuma 14:00
OnePlus, Yeni Lollipop ROM’u Geliştiriyor

Akıllı telefonları One ile uzun süre boyunca dillerden düşmemeyi başaran OnePlus adlı telefon üreticisi marka bildiğiniz gibi Cyanogen Inc. ile ciddi bir sorun yaşamıştı. Cihazlarında CyanogenMod kullanan OnePlus, Cyanogen Inc’in Hindistan’da başka bir firma olan Micromax ile anlaşması sonucunda şok olmuş ve ortaklığın artık devam etmeyeceğini anlamıştı.

:: OnePlus One’a Yasak Geldi

Yapılan açıklamalarda ise Android 5.0 Lollipop sürümü tabanlı CyanogenMod 12’nin çok yakında (muhtemelen gelecek Şubat ayında) OnePlus One telefonlar ile buluşacağı belirtildi. Bu versiyonun One için gelecek son CyanogenMod olmasının da muhtemel olduğu not düşülüyor.

OnePlus One sahiplerini asıl sevindirecek olan haber ise, üretici OnePlus’ın kendi firmware’i üzerinde çalışıyor olması. Söylenenlere göre şirket önümüzdeki ay, 12 Şubat’ta OnePlus One için hazırladığı OS tanıtacak. Paylaşılan yeni bir görselde de sistemin adının OxygenOS olacağı görülüyor.

:: OnePlus One’a Özgürlük Müjdesi

Firmware’in ise açık, özelleştirilebilir, gereksiz içeriklerden arındırılmış olacağı eklendi. Kısacası karşımızda CyanogenMod benzeri bir içerik var gibi. OxygenOS tahmin edilebilineceği gibi Android 5.0 Lollipop sürümü üzerinde yükselecek.

Bakalım Lollipop’lu yeni OnePlus One’lar nasıl olacak?

:: Lollipop’lu OnePlus One sizce ne kadar güçlü olur?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" OnePlus, Yeni Lollipop ROM’u Geliştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OnePlus, Yeni Lollipop ROM’u Geliştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OnePlus, Yeni Lollipop ROM’u Geliştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "