Onlar en hızlısı: En iyi şipşak fotoğraf makineleri


01 Temmuz 2020 Çarşamba 14:00
Onlar en hızlısı: En iyi şipşak fotoğraf makineleri

Fotoğraf çekmek bir tutku… Bu tutkuyu en iyi besleyen son model teknolojiler özellikle akıllı telefonların kamera lenslerinin de gelişmesiyle farklı bir boyuta taşınmış oldu. Hal böyle olunca fotoğraf makinelerinin özellikle de şipşak fotoğraf makinelerinin pabucunun dama atıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hala kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve takip edilen bu makineler için sizlere özel bir liste hazırladık. İşte en iyi şipşak fotoğraf makineleri listesi:

En iyi şipşak fotoğraf makineleri arasında eski simalar var

Şipşak fotoğraf makineleri çekilen fotoğrafın saniyeler içinde elinizde olmasını sağlayan ve baskı olayını saniyelere düşüren bir makine. Birçok markanın ikonik hale gelmiş şipşak makinesi bulunuyor. Bunlar arasında şüphesiz Fujifilm yer alıyor. Yakın dönemde, geliştirilmiş özellikteki cihazlarla karşımıza çıkan Canon da bu heyecanlı serüvene katılmış durumda.

Almanya merkezli Leica ise ürettiği lensler ile aklımızda yer etmiş olsa da şipşak fotoğraf makineleri de bulunuyor. Bunların yanında Polaroid markasının fotoğraf makineleri de bu noktada listemizde kendisine yer bulacak.

Bu cihazların en büyük handikapı ise çektikçe azalan ve çok yüksek fiyatlara satılan baskı kağıtları olsa da bu tutkudan vazgeçmeyen milyonlar bulunuyor.

Polaroid OneStep Plus

En-iyi-sipsak- fotograf- makineleri-00

Orijinal Polaroid markasının bir süredir ortalarda görünmediği ancak sonrasında karşımıza OneStep serisi ile çıktığını görüyoruz. Polaroid OneStep Plus ve Polaroid OneStep 2 modelleri hem oldukça retro görünüyor hem de başarılı fotoğraflar yakalamanızı sağlıyor. Türkiye’de belirli kanallardan satın alınabilen bu şipşak makinenin özellikleri de yeni model ile birlikte güncelleniyor:

Film türü: Polaroid 600 ve Polaroid i-Tipi

Görüntü boyutu: 108×88 mm

Objektif: 103mm / 89mm

Minimum çekim mesafesi: 60cm

Odak modları: Makro, Normal ve Manzara

Flaş: Dahili

Zamanlayıcı: Var

Vizör: Optik

Kullanıcı seviyesi: Başlangıç

Bluetooth bağlantısının entegrasyonu sağlanan bu fotoğraf makinesinin bir de akıllı telefon üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Bu kontroller arasında ise birkaç yeni çekim modu ekleniyorken, çift pozlama gibi yan özellikler de eklenmiş oluyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Onlar en hızlısı: En iyi şipşak fotoğraf makineleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Onlar en hızlısı: En iyi şipşak fotoğraf makineleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Onlar en hızlısı: En iyi şipşak fotoğraf makineleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!