Okunma

Online Ürün Satın Almayı Seviyoruz!


01 Temmuz 2014 Salı 04:00
Online Ürün Satın Almayı Seviyoruz!

E-ticaret her geçen gün gelişiyor ve yaygınlaşıyor. Son araştırmalar internet kullanıcılarının online ürün satın almaya gösterdiği yüksek ilgiyi ortaya koydu. Global Web Index şirketinin gerçekleştirdiği araştırma, dünya çapındaki internet kullanıcıların üçte ikisinin online ürünler satın aldığını ortaya koydu.

Asya-Pasifik başı çekiyor

16-64 yaş arasındaki internet kullanıcıları arasında gerçekleştirilen araştırmada global ortalama yüzde 66 oranında çıkarken, Asya Pasifik bölgesinde bu oran 70’lere ulaştı. Afrika ve Ortadoğu ise yüzde 40’lık pay ile en düşük orana sahip ülke olarak öne çıktı.

Türkiye 8. sırada

Ülkelere göre sonuçlarda başı Çin’in çektiği görülüyor. Bu ülkede yüzde 82 oranındaki internet kullanıcısı online ürün satın alırken, ikinci sırada 72’şer pay ile Almanya ve İngiltere yer aldı. Türkiye ise küresel ortalamanın 3 puan altında kasa da yüzde 63’lük yüksek bir pay ile 8. sırada bulunuyor. Bakalım önümüzdeki dönemde online alışveriş giderek artacak mı?

:: Online ürün satın alır mısınız? Bugüne kadar neler satın aldınız?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Online Ürün Satın Almayı Seviyoruz!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mağazalar pahalı ve her ürün bulunmuyor, sanal mağazalarda sınırsız ürün çeşidi var en güzelide kapıda ödeme 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İsteğin şeyi isteğin fiyatına bulabiliyorsun. Güvenilir bir de SİTE oldumu mağazaya gitmeye ne gerek var

  3. SDN Okuru dedi ki:

    İnternet hem ucuz hemde ayağıma kadar geliyor daha ne olsun 🙂

" Online Ürün Satın Almayı Seviyoruz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Online Ürün Satın Almayı Seviyoruz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Online Ürün Satın Almayı Seviyoruz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "